Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Hatchback

karina@chopin.edu.pl, 20 lat temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Nubira I Hatchback 2.0 16V 133KM 98kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Oprócz zawieszenia przedniego - między 4 a 5. Tania w eksploatacji, niezawodna, szybka, komfortowa, pojemna, przestronna, ekonomiczna, ładna linia nadwozia, świetny skręt i wspomaganie, bardzo "czuła" na kierowcę, duża, niedroga jak na opcję (CDX - wszystkie możliwe bajery) w stosunku do innych samochodów. Jak dla drobnej kobiety -świetna!!! Nie zamieniłabym, polecam wszystkim (no może nie kobietom, które mają problemy z prowadzeniem mniejszych gabarytowo i wolniejszych aut :))
bardzo dynamiczny.Przyspieszenie na 4 i 5 super, na niższych biegach gorzej. Jedyny minus to głośność silnika na wyższych obrotach - powyżej 130 km/h. Praca silnika równiutka. Trochę za wolno "schodzi z obrotów" przy dynamicznej zmianie biegów.
troszeczkę za długie przełożenia. No ale to nie auto sportowe. Poza tym bez zastrzeżeń. Zero problemów ze wstecznym (jak to często słychać)
Mi bardzo odpowiada. Mięciutka, bardzo komfortowa. Z tyłu jednak podobno pasażerom robi się niedobrze, bo za miękka. Świetna przyczepność (na lepszych oponach). Można z dużą prędkością wchodzić w zakręty - byle nie w koleinach, bo nie pokonuje ich za dobrze. Wadą jest zawieszenie, zwłaszcza przednie - wymiana łączników stabilizatora, drążków i jakichś tam gumek. Ale koszt niewielki
Jestem malutka (156 cm) ale w tym samochodzie widzę przód maski! (co mi się b. żadko zdarza w innych) :) Słupki trochę za szerokie ale można się przyzwyczaić. Tył i boki - OK. Jak dla mnie super
Nieskomplikowana i czytelna. Przyjazna dla kierowcy i pasażera. Baaaaardzo przestronna. Wszystko się mieści.
brakuje mi tylko kombinacji nawiewu szyba przednia+pasażer. Poza tym OK.
świetna!
Tak wogóle to cichutka, oprócz większych prędkości - pow. 130 km/h silnik za głośny
Na benzynie wciąga b. dużo (no ale to duża pojemność...). Na gzie super - miasto ok. 10l/100 km, trasa 7.5l /100 km
pomiędzy 4 a 5
Bez zarzutu. Trochę słabo mocowane plastiki (np obudowa skrzyni, boczki przy fotelach) - czasem odpadają
Nie miałam jeszcze (mam tą nubirę 2 lata) .

Usterki Daewoo Nubira I

Daewoo Nubira I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu