Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Kombi

asterix67@hoga.pl, 20 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Nubira I Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
w sumie jestem z auta bardzo zadowolony, drobiazgi, które się dzieją nie psują mojego obrazu Nubiry, bo też nie oczekiwałem rewelacji. Auto ma jeździć, nie kosztować dużo a przy okazji dobrze, że jest dobrze wyposażone - ja to mam, przynajmniej na razie, narzekania, że ten model to chłam, jak można takie dziadostwo wyprodukować, gdzie wszystko jest do d...., czy inne wypowiedzi w podobnym stylu moga dotyczyć każdego auta, nawet tych w opinii użytkowników najlepszych (niemieckie), jak się ma pecha albo się nie wie czego chce, to nawet S-klasse albo inny lexus nie zadowoli....
OK, bardzo elastyczny, dynamika dobra, jak na kobmi oczywiście
w zasadzie bez uwag, tylko raz na jakiś czas coś zgrzytnie przy włączaniu wstecznego
byłby 5, gdyby nie jakość większości polskich dróg, żaden układ jezdny nie wytrzymuje długiej eksploatacji na takich drogach, nawet w mercedesach zawieszenie nie wytrzymuje długotrwałych testów na tak skonstruowanym torze przeszkód
byłoby 5, gdyby nie lewy słupek...
poprawna, wszystko co potrzeba kierowcy do jazdy jest na swoim miejscu
w zimie jest wystarczająco ciepło, choć nie bardzo ciepło (ostatniej zimy tego ciepła trochę brakowało, szczególnie przy -25), w lecie (i w deszczowe dni także) pomaga klima
kawał fury, miejsca dużo i z przodu, i z tyłu, no i 550l kufra przy złożonych siedzeniach (kombi przecież)
do 100 km/h (i 3 tys obrotów) jest cicho, 100-140 (3,5 do 4 tys. obrotów) wiesz, że masz duży silnik 16v i dużą karoserię (nie do końca opływową), powyżej 140 (powyżej 4,5 tys. obotów) można dać głośniej ulubioną muzykę i da się jechać, tylko potem głowa boli, jednak czasem trzeba poświęcić głowę...
mogę z czystym sumieniem dać 5, ponieważ nie mam "ciężkiej nogi", to wyniki spalania mam chyba rewelacyjne - trasa (prędkość podróżna 110 km/h+ciągle włączona klima) 6,5 - 7, miasto średnio 8,5 (z włączoną klimą średnio 8,8 do 9), rzadko, jak jest zimno i są krótkie przejazdy, to dochodzi do 10l. Ceny części i serwisu (zaufany mechanik z poza sieci autoryzowanej) są na bardzo dobrym dla kieszeni poziomie
duuuże auto, z maksymalnym możliwym wyposażeniem za w sumie niewielkie pieniądze (za używaną, bo kupowanie nowego daewoo to czyste szaleństwo), do tego przywoita jakość i koszty utrzymania - bez wahania "5"
w każdym aucie coś się dzieje, tuż też, więc nie ma co biadolić, żę daewoo to koreański szmelc i trzeba kupić auto niemieckie, o zawieszniu nie piszę bo wszyscy wiedzą jak to wygląda w Polsce, choć z przodu mam już wiele cześci z A4 i jest duuużo lepiej, teraz kolej na tył, ostatnio padła sonda lambda i trzeba było wymienić kable wys. napięcia
jak na razie bez takich zdarzeń, oby tak dalej
Dziennik kosztów dla Daewoo Nubira I Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
7,9