Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Kombi

automaniak70, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Nubira I Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Całość oceny pojazdu na poziomie przeciętnym z plusem.
Silnik jest mało elastyczny lecz do oceny 3 dodałbym plusa ponieważ przy takiej dużej masie i słabo zestopnbiowanej skrzyni biegó ten silniczek dobrze sobie radzi.
Skrzynia jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, nigdy nie miałem żadnych problemów z włączeniem biegu, jednakże złe zestopniowanie biegów nie pozwala na najwyższą ocenę.
Ocena wysoka na poziomie 3 tylko dlatego ,że samochód prowadzi się precyzyjnie , manewry po paru dniach przyzwyczajania się do samochodu nie sprawiają żadnych problemów, komfort zawieszenia jak w amaerykańskim pojeździe(klasa ekonomiczna),jednakże wiecznie psujące się zawieszenie zabija dobre wrażenie.
Długi przód auta ogranicza widoczność.
Ergonomia wnętrza na wysokim poziomie. Wiele samochodów ocenianych wyżej niż Nubira pod tym względem nie moze się z nią równać.
Wentylacja jest słąba. Często w trakcie ul;ewnych deszczów występuje problem ze zdjęciem pary z szyb.
Bardzo dobre warunki jazdy dla kierowcy i pasażera. Przestrzeń jak i ergonomia to największe atuty nubiry II. Polecam jako samochód rodzinny.
Słabe wyciszenie komory silnika powoduje gwałtywny wzrost decybeli przy wyższych obrotach silnika, tj po przekroczeniu ok 3 tys obrotów
Zużycie paliwa oraz koszty przeglądów i napraw wypadają dość dobrze dlatego dodałbym do 3 jeszcze plusa. W celu redukcji kosztów konieczny montaż LPG. Instalacja taka nie musi być droga ponieważ może być to II generacja ins. LPG za ok. 1800-2300 zł
Stosunek ceny do jakosci z uwględnieniem komfortu jaki proponuje nubira II wypada na poziomie 4 z plusem. Przy cenach tej wersji pojazdu obowiązujących w 2006r mógłbym zakupić porównywalny samochód co najwyzej 2-3 lata starszy lub musiałbym dołożyć ok. 5-7 tys zł na zakup w tym samym roczniku. Generalnie polecam wybór nubiry jako samochodu rodzinnego.
Przez dwa lata użytkowania przeze mnie samochodu i 50 tys przejechanych kilometrów ani razu nie wkurzył mnie żaden psujący się drobiazg.
Wiecznie psujące się zawieszenie. Obliczyłem że co ok. 20 tys km należy przeprowadzić jego remont. Zawieszenie nie na nasze drogi. Szkoda że układ zawieszenia nie został przeniesionu żywcem z lanosa. Na lanosie przejechałem 120 tys km i nic nie remontowałem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

11,0