Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Kombi

Wojciech W-wa, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Nubira I Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Ogólnie z fiatem 125p miałem mniej problemów.Nie wiadomo-jak blacha,ale ocynku toto nie ma.Niby niestary samochód,a codziennie mam obawy,czy dojedzie.Mnóstwo drobnych(na razie)usterek.Kupiłem 3 mies temu i żałuję.Już wpakowałem w naprawy 2,5 tys zł.Za tę łączną sumę miałbym 7-letniego japońca i byłbym spokojny.Rozmawiałem wcześniej z taksówkarzami i chwalili ten samochód,pomimo że mówili o tych wadach,jak zawieszenie.Moze nie pamiętają,jak niezawodny moze być "normalny "samochód.Nie polecam.
Zależy,czym się wcześniej jeździło.Po Nissanie 1,7 dieslu(zwykłym) nubira to muł.Trzeba wysoko piłować,a wtedy dużo pali.
Jabbym grzebał łyżką w wiadrze z gwoździami.Nie wchodzi 1-ka i 2-ka gdy zimna skrzynia.I wyraźnie czuć metalowe "bebechy"-to długo nie wytrzyma.Zdarzało mi się rano uciekać z wysepki z 3-ki,bo 1 i 2 się zacieły,a to śmierć jest.
Po 50 tys.km wszystkie tuleje,łączniki,końcówki dr.do wymiany.I nowe już słychać(5 tys po wymianie).Skandal.No i hamulce,sprawne a słabe.ABS-to też wynalazek dla nieumiejących jeździć.
Cofanie to loteria(kombi).Linia szyb idzie w górę,skutecznie ograniczając widoczność.B.łatwo na parkingu najechać na dziecko!!!Martwy punkt też dość duży.
To akurat trudno zepsuć,a jednak :popielniczka za drążkiem biegów!!Herezja.
To dopiero skandal.Nowy filtr p/pyłkowy a permanentnie zaparowany,bez klimy sie nie da.No i b.długo się nagrzewa(ok.10 km),a do pracy mam 6.No i zimno,a jeszcze nie było mrozów.Termostat działa-sprawdzałem.
Norma,to dość duży samochód.
Jak w moim starym dieslu+ciągłe dziwne stuki i świerszcze.Wyjątkowo głośny,jak na benzyniaka.
Spalanie 9-12 gaz+trochę benzyny.czyli drozej od diesla(4,5-6 l).+opłata za przegląd gazu.Ceny części nie najdroższe,ale częste naprawy to rekompensują.
Tak naprawdę,to nie jest jakiś wyjątkowo tani samochód.Wliczając koszty dodatkowe stosunek ceny do jakości wypada miernie.
No,to jest codziennie coś.(brak miejsca zeby wszystko wypisać).Ale jak daewoo nie potrafi zrobić klamki,to co może wiedzieć o silniku?
Zawieszenie+amorki już się nadają do wymiany(nissan300tys.i sprawne75%),zamek centralny!robi co chce.Silniczek krokowy się zaciera.Za chwilę cały wydech do wymiany.

Usterki Daewoo Nubira I

Daewoo Nubira I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu