Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Sedan

Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Gdyby nie uszczelka pod głowicą i branie oleju to bez uwag. Używanego auta bym nie kupił, ale nowe tak. Do 120 tyś km sprawowało się OK.
Układ elektryczny : Podswietlenie zegaró,ośw kabiny
Układ hamulcowy : Gnijące rurki hamulcowe zwłaszcza tył. PROPONUJE SPRAWDZIĆ
Zawieszenie : Łączniki stabilizatora, wahacze
Gaz od nowości. Trzech kierowców przez cały czas eksploatacji. Dwa razy wymiana uszczelki pod głowicą (chłodnica dostała kamieniem,wyciek wody zanim wskaznik temp pokazał co jest grane było po sprawie), falownie na wolnych obrotach. Bierze olej ale po takim przebiegu nie ma co się dziwić. ale ogólnie silnik sprawdzili sprawdza sie dobrze.
Nie wiem czy kiedykolwiek dolewany był olej, nie wiem czy jest taka mozliwość. Wymieniony mechanizm zmiana biegów łączący lewarek zmiany biegów ze skrzynią biegów.
Masakra.Drążki stabilizatora co chwile wybite.Stuki denerwujące. Wahacze gumy wymieniane kilkakrotnie we własnym zakresie wyciskane stare wciskane nowe.Taniej. Ostatni raz wcisniete jakieś mega mocne bo juz kilka tysiączków przejechane ,a jeszcze nie sa wybite.
ok
Dla mnie ok
Głośna na najwyższych obrotach.
Dla mnie ok
Paliwka troch łyka. Ale gaz ok. Na 55 litrach gazu przejezdzam ok 570km.Przy założenie że zmiana biegów nastepuje przy 2.5 tyś obrotó i jedzież nie wiecej niż 90 km/h. Sprawdziłem w tym roku jadąc z Poznania do Karpacza i z Poznania do Pobierowa nad norzem. Ogólnie EKO jazda. Wiekszość napraw dokonuje sam więc koszty nie są drogie czesci zamienne równiez w przystepnej cenie.
Brak podswietlenia zagara obrotomierza. Brak podswietlenia przełaczników regulacji nawiewu. Brak oswietlenia kabiny. Centralny zamek padniety. Ogolnie elektryka do bani.
1)Zawieszenie zawieszenie jeszcze raz zawieszenie. 2)Rurki układu hamulcowego zgniły. Pierwsza zgniła rurka prawego tylnego hamulca w miejscu gdzie znajduje się rura wlewu paliwa. Moim zdaniem zle rozwiazane prowadzenie rurki.Zbiera sie tam piasek itd. Wpływa to w bardzo istotny sposób na bezpieczeństwo. Nam szczeliła na wjezdzie na parking i całe szczecie bo łatwo sobie wyobrazić co by sie stało.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

9,3