Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Sedan

Python , 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Inne : wygląd wnętrza w porównaniu z innymi autami w tym przedziale cenowym według mnie nubira jest bezkonkurencyjna
Zawieszenie : tuleje wachacza
Układ hamulcowy : przewody hamulcowe mam nubire z 99 i musiałem wymienić
Nubira auto które jest według mnie dobre choć nie idealne ma parę bolączek jeżdżę nią od 2 lat i ogólnie auto mi przypadło do gustu musiałem koło niej porobić lecz wiem że kupiłem wysłużony egzemplarz. Auto dobrze oraz co najważniejsze komfortowo sie prowadzi nie mówie tu o jakiejś sportowej jeździe jak chcesz sobie szybciej pojeździć to kup sobie BMW one się o wiele lepiej sprawdzają niż nubira. Elektryka silnik skrzynia biegów bez zastrzeżeń lecz jak chcesz kupić nubirę to musisz sprawdzić parę rzeczy: 1.Progi w jakim są stanie 2.Krzyżaki kolumny kierowniczej (koszt około 120 zł używane + robocizna) żeby je sprawdzić ruszaj kierownicą w lewo i prawo i słuchaj czy nie ma luzów tylko się nie pomyl z drążkami kierowniczymi. 3. Tuleje wachacza cena od audi jakieś 100 zł komplet + przetoczenie i wprasowanie (każdy warsztat to powinien zrobić) 4. Zwróć uwagę na przewody hamulcowe !! Te które idą do tyłu jeżeli jest na nich korozja to musisz sie liczyć z wymianą one idą pod bakiem i tam przeważnie przegniją w pierwszej kolejności one w mojej nubirze były wymieniane koszt duzy bo około 360 zł i dodam że sam je robiłem 5. Drążki stabilizatorów jak jedziesz i na wertepach coś stuka to właśnie one koszt nie duży więc nie ma sie czym zbytnio przejmować 6. Jeżeli chodzi o korozje to nie ma się czego obowiać 7. Elektryka niezawodnaPrzeczytaj moją całą opinie napisałem ją bardzo szczegółowo
Silnik bardzo żywotny mam przejechane ponad 270 tys/km (Bóg wie ile cofnięty) i z silnikiem nic się nie działo. Ciśnienie w cylindrach jest bardzo dobre lecz czasami słychać popychacze zaworów no ale nie ma co się dziwić po takim przebiegu elementy się zużywają
Bez żadnych problemów biegi wchodzą płynnie nic kompletnie się nie dzieje skrzynia biegów w tym aucie jest naprawdę bardzo dobra.
Daje niską ocenę ponieważ nubira ma swój największy minus właśnie w układzie jezdnym dokładnie chodzi o tuleje przednich wahaczy orginalne się bardzo szybko zużywają lecz jest i na to lekarstwo a są nim tuleje od audi założyłem je jakieś 20 tys/km temu i żadnych problemów. Następną bolączką która dotyka zawieszenia nubiry są drążki stabilizatorów są nie drogie lecz trzeba je wymieniać średnio co 2 lata. Zawieszenie sprężyny są dość miękkie dobre jest je wymienić na wzmacniane co poprawia ładowność oraz prowadzenia auta dzięki nim przynajmniej tył obciążonego auta nie będzie prawie na asfalcie. Przód resorowanie za to jest dobre. Ogólnie autem jeździ się przyjemnie w zakrętach się dobrze trzyma oczywiście jak mamy sprawne zawieszenie co w nubirach trzeba naprawdę pilnować lecz części nie są drogie. W każdym bądź razie polecam wymienienie tuleji na te z audi oraz zmianę sprężyn z tyłu na wzmacniane wtedy auto jest całkiem inne przyjemniejsze do jazdy. Jeżeli wymieni się te elementy o których mówiłem to mamy auto z niezawodnym zawieszeniem i dobrze się prowadzi mojej nubirze dałbym ocene za układ jezdny na 4 gwiazdki lecz oceniam tu marke dlatego daje tylko 2 gwiazdki
Nubira 1 nie ma wysokiego dlatego widoczność gdy się cofa jest bardzo dobra jeżeli chodzi o widoczność na boki to jest naprawdę doskonała. Jedynie do czego trzeba się przyzwyczaić to lusterka boczne na samym początku mogą się wydawać małe ale z czasem to już nie przeszkadza.
Ergonomia dobra ma parę schowków oraz kieszenie w siedzeniach pasażera i kierowcy zawsze tam można coś wrzucić lecz nubira nie wyróżnia się pod tym punktem jakoś nadto bagażnik jeżeli nie ma się instalacji gazowej wystarcza dla przeciętnego użytkownika.
Jeżeli chodzi o lato to środkowa konsola się grzeje za bardzo przez co przy zamkniętych szybach czasami jest za ciepło w aucie dlatego polecam wybranie nubiry z klimatyzacja lecz bez niej da się żyć. Za to w zimie za to nie ma problemów.
Miejsca z tyłu jest dużo w porównaniu do innych aut tego typu bez problemu 2 metrowy człowiek może tam konfortowo podróżować. Siedzenie kierowcy można dopasować do siebie poprzez szereg regulacji które umożliwia nam siedzenie.
Wyciszenie jest znośne lecz nie powiedział bym że dobre chociaż to jest kwestia przyzwyczajenia tak sądzę.
Jeżdżę tylko w tak zwanym cyklu mieszanym i mi w lecie nubira spala 10 litrów gazu benzyny łyknie z 8-9 litrów chcę zaznaczyć że jeżdżę spokojnie. Za to w zimie spali około 12 litrów lpg. Naprawy są tanie ze względu na części które orginalne są tanie i dobrej jakości.
Jeżeli chodzi o auto z tym rocznikiem i ceną do niezawodności to według mnie nubira jest bardzo atrakcyjnym samochodem naprawdę polecam !
Drobiazgi to zamki w drzwiach lubi się tam zepsuć taka mała sprężynka i trzeba wyjąć zamek i zaspawać takie dwie blaszki na których była osadzona ta sprężynka. Może wam się tak zdarzyć że nie otworzycie drzwi wtedy musicie wsiąść do auta i zdjąć tapicerkę od środka do tego celu musicie zdjąć plastik na słupku bocznym żeby odkręcić śrubki z boku.
Jak chcesz kupić nubirę to musisz sprawdzić parę rzeczy: 1.Progi w jakim są stanie 2.Krzyżaki kolumny kierowniczej (koszt około 120 zł używane + robocizna) żeby je sprawdzić ruszaj kierownicą w lewo i prawo i słuchaj czy nie ma luzów tylko się nie pomyl z drążkami kierowniczymi. 3. Tuleje wachacza cena od audi jakieś 100 zł komplet + przetoczenie i wprasowanie (każdy warsztat to powinien zrobić) 4. Zwróć uwagę na przewody hamulcowe !! Te które idą do tyłu jeżeli jest na nich korozja to musisz sie liczyć z wymianą one idą pod bakiem i tam przeważnie przegniją w pierwszej kolejności one w mojej nubirze były wymieniane koszt duzy bo około 360 zł i dodam że sam je robiłem 5. Drążki stabilizatorów jak jedziesz i na wertepach coś stuka to właśnie one koszt nie duży więc nie ma sie czym zbytnio przejmować 6. Jeżeli chodzi o korozje to nie ma się czego obowiać 7. Elektryka niezawodna

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

9,7