Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Sedan

Kuk, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Nie mam zamiaru tego referować jeszcze raz przeczytajcie sobie całość. Auto na 4+ albo na 3+ jak kto woli Sorki za ewentualne błędy.
No cóż wszystko zależy od tego jakie kto ma oczekiwania. Na dole troszke słabo ciągnie, jak wszystkie auta tych rozmiarów z 1,6l. od 3500rpm coś zaczna się dziać. Niestety mój wywala olej korek oleju nie trzyma ale to już poprostu silnik się starzeje 160000 to chyba dla niego sporo. SPALANIE no tak srednie 8-9litrów zależy od stopy, płynne przyspieszanie procentuje. Ale jak chce to 11litrów spali.
Skrzynia teoretycznie ta sama co w Astrze i Vectrze ale mnie ona boli. W Polonezie dało się sybciej zmieniać biegi. Czasem na szybko zamiast w góre wskakuje mi w dół. Pewnie to wina konstrukcji wybieraka dla mnie przeciętnie poza tym bieg wsteczny z pierścieniem to jakaś pomyłka wymyslili już leprze rozwiązania ale ... było to w XIX wieku. Wydaje się że skrzynie mimio swojego przebiegu pracuje cicho. Sprzegło pracuje całkiem przyjemnie.
Dość komfortowe, troche przchylne jak ktoś chce to niech sobie sprawi twardsze amorki albo sprężyny mnie odpowiada. przy większych prędkościach trzeba zachować ostrożność to w końcu nie Coupe - układ kierowniczy na 4 wspomaganie OK. Nie ma się co rozpisywać do Audi daleko ale mniejsze auta z tej samej kategori bije na głowe.
Przód: nie jest źle słupki troche ograniczają ale po coś tam są. przód jest długi ale moja laska jakoś daja rade kwastia umiejętności a nie widoczność. Lusterka OK. Do tyłu średnio ale podejrzewam że sedano-hybrydy typu polo clasic cordoba czy siena. mają z tym większy problem, ogólem jak się wspomagasz lusterkami wszystko zabaczysz.
Nie widze powodów do narzekań może tylko pokrętła do fotela jakoś opornie chodzą, a ręke ciężko tam wcisnąć. Włącznie świateł na dźwigni kierunków nawet polubiłem. Deska jest czytelna ale jak ktoś kierownice dźwiga na max do góry to nie wiem czy widzi kontrolki. Plus za dodatkowe światełka do czytania mapy. Przycisk do klimy i ogrzewania nie podświetlony.
Zaczne od tego co ZŁE, szyba z przodu troche za wolno odporowywuje tak na 2+ jak się zagrzeje to na 3+. Boczne tragedia tam nawiew powinien dziłać zawsze 1- właściewie nie wiem poco nawiewy skoro praktycznie nie działają. Klima działa poprawnie. A teraz DOBRE w/w można załatwić ustawieniem dmuchawy na max ale troche daje po uszach ja właściwie nigdy jej nie wyłączam na 1 zawsze.
Mam prawie 2 metry więc się wypowiem i innch opinii nie przyjmuje do wiadomości. Nie polecam wysokim ludziom Golfa 3 bo nie ma w nim miejsca z tyłu ani z przodu. Informacja potwierdzona przez moją laske nie jest wielka ale powiedziała że tam ciasno. Pozdrowienia dla drechów z targu w golfach. Kupcie sobie choćby Vento Przód: Brakuje mi 4cm w tył do pełnego komfortu pochylanie siedziska daje dużo zabawy ale ma troche za mały zasięg działania :-) U mnie max w góre bo skurczone kolana bolą; mimo to głowa mnie nie boli zapas jeszcze jest. Tył: Dziwnie pochylona ta kanapa ale da się wytrzymać nogi no też da rade zależy kto siedzi z przodka. Na szerokość OK dwie osoby z przodu w zimowych kurtałkach spokojnie zapinają pasy jesnocześnie. Nie walę łąkciem pasażera w oko.
Właściwie wystarczające. Silnik ładnie buuuuuczy powyżej 3000rpm ale nie każdy to lubi lecz przypominam to nie merc. Z tyłu jest tragicznie od 100km/h głowa zaczyna boleć wrażenia jak z jazdy w w bagażniku. ale ja tam nie przebywam
Miasto 8-11l Trasa 7-10l Zależne tylko od stylu jazdy Cen przglądów nie znam bo robie je sam. Ceny części w normie ale czasem chciało by się założyć coś z Opla ale nikt nie wie co się da.
5++
hmm na 4