Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Sedan

Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Nubira I Sedan 2.0 16V 133KM 98kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : żadnych problemów z rdzą. Jak miałem kolizję z maluchem (wjechał mi w d..pę na światłach to ja miałem wgniecenie w zdeżaku i żadnych zmian w blacharce a z malucha to nie pozostało nic złom do kasacji.
Zawieszenie : waczacze i drążki stabilizatora
Silnik : silnik krokowy
Byłaby piatka gdyby nie walneła uszczelka pod głowica po 100000km wżery takie, że trzeba było nadlewać i szlifować. Mechanik mówi, że to wina gazu?
Wcześniej jeżdziłem Audi 80 i skrzynak była zestrojona super tutaj nie podoba mi się. Wygląda na to że koreańce nie mogą jeżdzic powyżej 130km/h bo żeby to zrobić to trzeba wykręcic ponad 3,5 tys obrotów w audi 2,5tyś. Ale silnik zrywny i mocny nawet przy 160km/h przyspiesza ele jest to okupione wysokimi obrotami i zużyciem paliwa.
dwa razy musiałem wymienić komplet tulei metalowo gumowych w wachaczach z przodu za pierwszym razem tak były wybite, że auto pływało po jezdni i zjechałem komplet dobrych opon. Porażka. Ponadto wymieniłem chyba 5 lub 6 razy drążki stabilizatora. kolejna porażka. Amory OK. jednak nie czuje się pewnie na zakretach wydaje mi sie, że auto zaraz wyniesie mi.
Lusterka słabe. W audi były lux. i jak cofam mimo, że mam to auto 8 lat nigdy nie wiem ile mi brakuje. tak wyprofilowane blachy bagaznika i maska, że nie widać gdzie się kończy auto.
kierownica zasłania przełącznik światem przeci mgielnych i regulacje wysokości świateł. Wkur...jące. Pułeczka na napoje bardzo mi sie podobała jak kupowałem auto (wtedy nowość) niestety jak wstawię puszkę i chce zmienić bieg to zawsze walę reką w ta półkę. Ponadto jakbym musiał ostro zahamowac to radio jest zalane colą.
Grzeje dobrze wentylacja tez nieźle.
nieżle.
spox
benzyna cykl mieszany lato 8,5 zima 9 LPG lato 10-10,5 zima 11-11,5. mogło by byc lepiej. ASO kicha naciągają lepiej u mehcanika. Ceny części dość tanie.
wymieniłem 5x tłumik.,tylni 1x środkowy, 2x komplet tulei od wahaczy przód, silnik krokowy, uszczelka pod głowicą, 3x linki hamulca ręcznego i dalej go nie mam. odpowietrzniki przy hamulcach pourywałem. Wieczniepływające obroty związane z silnikiem krokowym i gazem.
no te uszczelka nieszczęsna poza tym auto mnie zawsze dowiozło tam gdzie chciałem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 133KM 98kW [l/100km]

10,3