Ocena kierowcy - Daewoo Nubira II Kombi

Silnik 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Nubira II Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika, przyspieszenie w granicach 9-10s do 100km/h, bez znaczenia czy samochodem jechałem sam czy też z pasażerammi
Zawieszenie : katastrofa, samochód często pływa co opisałem wyżej
Silnik : jak wyżej, osprzęt silnika kiepski
Układ elektryczny : tu też częste niespodzianki
dynamika , komfort podróży, widoczność są bardzo dobre, reszta kiepsko, dodam że jak na kombi to bardzo mały bagażnik,
Jeśli chodzi o dynamikę to jest bardzo dobrze,elastyczny, samochód zagazowany więc z kulturą pracy nie zawsze jest dobrze, lubi olej- ale to podobno przypadłośc tego silnika (notabene motor jest oplowski, problem z uszczelką pod pokrywą zaworów )
po około 170000km zaczynają się problemy z włączeniem drugiego biegu, ogolnie niezbyt precyzyjna, długie przełożenie
praktycznie co 6000-10000 km drążki stabilizatorów do wymiany, tuleje wahaczy też porażka, same wahacze też jakieś dziwnie miękkie (części montowałem orginalne), dodam tylko że na trasie(autostrady, drogi szybkiego ruchu) kiedy wszystko jest ok ( czyli po wyjeździe od mechanika)jazda jest bardzo wygodna, miękko zestrojone zawieszenie
tu żadnych zastrzeżeń, widoczność zarówno do przodu jek i do tyłu doskonała, lusterka wsteczne to rewelacja
rozplanowanie jak w ocenie przeciętne, pojemnik na kubki z napojami porażka, ciągle sięgając po kawę coś przełączałem w radiu
problem z zaparowanymi szybami,ogrzewanie w zimie moglo by być mocniejsze
rewelacja,tak z przodu jak i z tylu, można podróżować w pięć osób bardzo wygodnie nawet na dłuższych trasach (w piątke najdalej jechalem około 500 km i było ok ) dla czterech osób to istny komfort, należy zaznaczyć że fotel kierowcy jest regulowany czterema pokrętłami
doskonale nie jest, ale dobrze jak najbardziej do prędkości okolo 140 km/h potem hałas wzrasta,
silnik zagazowany( 2 litry) spalanie na trasie około 10 litrów miasto to 13-14, po regulacji gazu w mieście spalanie to 12-13, na trasie bez wielkich zmian
wiem że nie kupiłbym tego samochodu po raz drugi
tu jest kiepsko : klamki, tylna wycieraczka, instalacja elektryczna nawiewu do wnętrza, usterki żarówek podświetlających urządzenia na desce rozdzielczej, centralny zamek, elektryczne szyby pracują coraz gorzej,trzeszcące plastiki (od dawna)
tradycyjnie zawieszenie (o czym wspomniałem wyżej)to totalna porażka,praktycznie co pół roku wizyta u mechanika, uszcelka pod glowicą i zaraz potem panewki oraz wał do szlifowania, pompa paliwa (jeżdżę też na benzynie) wtryski (pomimo że odpalałem na benzynie i przejeżdżalem ok. 20 km), kiepski wodzik do sprzęgła, problemy z instalacją wodną (wycieki płynu chłodniczego)cewka wysokiego napięcia też nie jest górnych lotów. Nadmienię że użytkowałem samochód w trudnych warunkach drogowych, rdza pojawila się rok temu i to od razu dość mocna (auto nie jest garażowane), duże problemy z hamulcem ręcznym

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW [l/100km]

11,8