Ocena kierowcy - Daewoo Nubira II Kombi

Daewoo Nubira II Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezawodny i elastyczny
Zawieszenie
Układ elektryczny
Silnik bardzo elastyczny 50 km/h na 5 biegu ciągnie bez problemu, ale za to głośny powyżej 120 km/h.
Trochę ciężko wchodzi pierwszy bieg i wsteczny, ale idzie się przyzwyczaić
Trochę zbyt miękkie, a do tego dosyć szybko zawieszenie nadaje się do wymiany ( wiadomo POlskie drogi :) Duży plus za tanie łatwo dostępne części przyzwoitej jakości i prostota wymiany elementów zawieszenia.
Ogólnie OK, jednak w deszczowe dni i zimą szyby dosyć długo się odparowują, szczególnie boczne. Sytuację trochę ratuje klimatyzacja :)
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką:) Tylko te boki bagażnika z tyłu w kombi mogłyby być lepiej przemyślane..
Grzeje dobrze po przejechaniu oK. 5 km, chłodzi też przyzwoicie, ale pod warunkiem że mamy klimę. Co do odparowywaniu szyb wypowiedziałem się powyżej.
Nie jestem wielki, więc nie narzekam, przy dłuższych trasach ( powyżej 100 km) nie czuję się zmęczony. Pasażerowie z tyłu też nie powinni narzekać, chyba że będą wyższego wzrostu i podróżować będzie się w 5-tkę, wówczas może być nieco ciasno, jedna tragedii nie ma ;)
W mojej niuni powyżej 80 km/h słychać lekki świst wiatru (chyba problem ze starymi uszczelkami), a powyżej 120 km/h już wyraźnie słychać pracę silnika..jednak nie jest na tyle głośny by przeszkadzał w rozmowie, czy słuchaniu radia. Problemem może już natomiast być prędkość powyżej 150 km/h- wówczas robi się w trochę za głośno.
Benzyna ok.8-9l/100 km, gaz ok.9-11l/100 km, wszystko rzecz jasna w zależności od jazdy. Silnik świetnie jeździ na gazie, części tanie i nie ma problemu z ich zakupem. Wiadomo, przy przebiegu 250 km, zdarzają się drobne usterki, ale większość można naprawić samemu. Ważna zasada by dbać o systematyczną wymianę oleju, rozrządu itp. a silnik odwdzięczy się niezawodnością. Nubirka ma stosunkowo prosty silnik i nie potrzebuje zaawansowanej instalacji gazowej, jak i serwisowanie nie wychodzi drogo :) Elektryka czasami lubi płatać figle, ale najczęściej problem leży w zasiedziałych stykach. Tania eksploatacja to chyba najważniejsza zaleta tego samochodu:)
Myślę że w tej cenie z takim rocznikiem i niską eksploatacją ciężko coś innego znaleźć. Ale co dla niektórych prestiż przy wyborze nowego wózka będzie większym priorytetem ;)
Oto co wymieniłem w ciągu 2 lat:Termostat ( 40 zł), zasiedziałe styki( 25 zł- wd-40;), zawieszenie(250 zł kpl ), uszczelka nad zaworami ( 40 zł), amorki przód ( 200 zł ) klocki, szczęki itp. kpl wszystkie koła ( ok.150 zł), siłowniki klapa bagażnika ( 160 zł),pompka paliwa z czujnikiem (120 zł), rozrząd kpl z pompą wody (250zł), świece+ przewody wysokiego napięcia+ filtry+ olej silnika.. Jak widać tragedii nie ma ;)
Spaliła mi się pompka i nie mogłem odpalić spod domu- w trasie nigdy nie stanął.. z poważniejszych to chyba tyle, po zatem drobiazgi.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW [l/100km]

9,3