Ocena kierowcy - Daihatsu Applause I

Hannibal, 15 lat temu
Silnik 1.6 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 1991
Daihatsu Applause I 1.6 16V 105KM 77kW 1989-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy, zrywny i nizawodny. Na dokładkę całkiem oszczędny.
Gdyby nie zawieszenie to byłoby to na prawdę świetne auto. Całkiem wygodne z bardzo dobrym silnikiem. Ja osobiście uważam za Daihatsu za dobre auto.
Silnik bardzo zrywny i cichy. Kompletnie nic się w nim nie psuje. Wystarczy zmieniać regularnie olej i paski. Dość elastyczny jednak mojemu powyżej 80 km/h przyspieszanie nie idzie zbyt sprawnie. Zapewne to przez gaz, na benzynie dużo lepiej. Na gazie zrobione ma nieco ponad 1000 000. Nadal chodzi bez zarzutów.
Dobrze zestopniowana, biegi wchodzą lekko i bez problemów. Nieco za długi jest drążek oraz za duży jest na nim luz. Czasem nie wiem jaki mam bieg przez to.
W pełni niezależne zawieszenie, 4 kolumny McPhersona i takie rozczarowanie. Głownie z powodu zbyt miękkiego zawieszenia z tyłu oraz wspomagania,które bardzo utrudnia wyczucie auta na zakrętach. Poprzednio jeździłem starą mazdą 323 i różnicę czuć znaczną - mimo że mazda była 5 lat starsza.
Wszystko widać we wszystkich kierunkach. Lusterka też są niezłe. Mały minus za sferyczne lusterko od strony kierowcy (oddala obiekty).
Wszystko na swoim miejscu i łatwe do znalezienia. Nieco problemów sprawia dostęp do pokrętła regulacji świateł. Jest on nisko i w czasie jazdy i ciężko go znaleźć. Jest to jednak znikomy problem.
Jedyny problem jaki można tutaj znaleźć to głośny wentylator dmuchawy. Auto szybko się nagrzewa a nadmuch jest mocny.
Można w 4 osoby bez trudu podróżować.Trochę za mało miejsca nad głową jak dla mnie.
W środku jest całkiem cicho. Silnika nie słychać w ogóle. To że się jedzie słychać powyżej 100 km/h. Na prawdę dobrze.
Jeżdżę na gazie więc robię 100 km za 20zł. Jak dla mnie rewelacja. Cen napraw nie znam bo nic się nie psuje.
Tanie w zakupie, bogato wyposażone i tanie w eksploatacji. Najlepszy stosunek jakości do ceny.
Wysiadł jeden z silniczków regulacji świateł. Problem łatwy do usunięcia, oprócz tego z niewiadomych przyczyn popsuł się klakson. To jedyne problemy.
Absolutnie nie zdarzyło się nic poważnego. Zawsze zapala i jeździ bez kłopotów.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]

8,4