Ocena kierowcy - Daihatsu Cuore II

Seba, 16 lat temu
Rok produkcji 1987
Daihatsu Cuore II 0.8 44KM 32kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry trwały motor. Przejechałem niż ok 30 000 km i ani razu nie było z nim kłopotów. Nie bierze również oleju.
Nie ma co narzekać. Czasem zdarza się że nie chce wejść wsteczny ale to żaden problem. Zawsze za drugim razem wejdzie.
Autko nie duże, na małych kołach. Waga 600kg. Wiadomo w koleinach trochę nim wozi. To co jest na minus to zbyt lekki przód. Daje to o sobie znać podczas zimy.
Znakomita. Posiadam wersję pięcio drzwiową. Wszędzie przejżyście, nic niczego nie zasłania.
Ogólnie ok. Wszystko pod ręką. Choć to 87rok to większość przełączników umieszczona jest w przełącznikach kierunkowskazów czy wycieraczek.
Ogrzewanie straszne słabe. Lekki powiew letniego powietrza to za mało na nasze mrozy. Być może mam coś uszkodzonego.
Jak na tak mały samochód poprostu bomba. 4 osoby moga swobodnie pokonywać długie trasy bez jakiej kolwiek niewygody. Wersja 5 drzwi.
Ogólnie ciche autko. Przy dużych prędkościach słyszalny świst powietrza przez opór lusterek.
Ekonomiczność spalania to duży + tego autka. Pali niewiele. - są ceny cześci takie jak chłodnica 400zł, tłumik bosala 370zł, przegub 180zł, amorki kyb 160zł sztuka lecz ja wstawiłem od corsy b gdyż też pasują. Pozatym klocki 50zł, szczeki tak samo. Filtry, paski itp w cenie tico. Łożysko koła 70zł. Auto bardzo żadkie stąd też te ceny. Nie mniej jednak nie żałuję iż tylę w niego zainwestowałem. Autko ma swój urok. Nigdy mnie nie zawiodło. Słaby dostęp cześci używanych. Mimo że to 800ccm samochód jest bardzo dynamiczny. Powiem tylko że seicento 900ccm nie ma szans nie wspominając o tico.
Brak jakich kolwiek poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 44KM 32kW [l/100km]

5,2