Ocena kierowcy - Daihatsu Feroza Standard

WWW, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 1991
Daihatsu Feroza Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW 1988-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : \'91 rok auta, a silni wygląda i pracuje super, podczas sprawdzania ciśnienia na cylindrach mechanikowi opadła szczęka (auta dużo nowsze nie miały tak wysokiej i równej jak w Ferozie) :)
Karoseria : Słaba blach samochodu, gdzieniegdzie rdza
Inne : Trochę mało miejsca w kabinie
Podsumowując Ferozę uważam że będzie dobrze sprawował się jako drugie auto w domu, lub do pracy w terenie
Silnik Chodzi super, równo cicho, brak jakichkolwiek wycieków, jeśli chodzi o elastyczność to cieniutko, przyspiesz naprawdę powoli, prędkość max kończy się przy 130km/h.
Skrzynia chodzi bardzo dobrze, najgorzej zimą na zimnym oleju trzeba trochę mocniej pchać wajchą, ale jak się rozgrzeje olej w skrzyni wszystko chodzi jak należy.
Bardzo twardy, dla ludzi z wrażliwym kręgosłupem nie polecam, w terenie też bardzo sztywny, jest tylko jeden sposób na to zmniejszyć ciśnienie w oponach, optymalnie wybrałem 1,6 atm. jest o wiele lepiej. W terenie jest bardzo sprawny, spory promień skrętu, nieduża waga pojazdu powoduje to iż po bezdrożach naprawdę przechodzi sprawnie.
Fotel bardzo blisko drzwi powoduje to iż nie tylko widać przez szyby ale z łatwością można wychylić głowę za okno w terenie. Widoczność bardzo dobra, jedyna wada to koło na tylnych drzwiach (trochę zasłania widoczność z tyłu), po podniesieniu zawieszenia nie zawsze widać na parkingach przy cofaniu małych wynalazków i motorów :)
ok
Grzeje super, zawsze ciepło.
I tu nie polecam osobom o większej masie oraz osobom wysokim, mało miejsca na nogi, wąsko rozstawione pedała i nie odsuwający się za bardzo fotel do tyłu, uważam osobiście że na tylnych siedzeniach jest trochę więcej miejsca.
Jeśli chodzi o wyciszenie to samochód ten nie odbiega od swojej klasy, jest głośno ale da się wytrzymać :)
Pali ok 10-11 litrów gazu na 100km (po czarnym), w mieście do 14 gazu. Jeśli chodzi o części to z tego co się dowiadywałem, są wszystkie podzespoły zawieszenia, i innych często zużywalnych części, ale o ceny to niema pojęcia....
Jak na terenowe auto to mieści się w najtańszych na tą klasę, jeśli potrzebujesz do poruszania się po bezdrożach, jesteś myśliwym, wędkarzem i potrzebujesz wjechać tam gdzie nie wjedzie żadna osobówka to polecam, ale jeśli pokonujesz kupę kilometrów po czarnym to nie za bardzo choć nie twierdzę, że się nie da.
Od roku czasu musiałem wymienić szczotki na alternatorze, i to wszystko, przegląd przeszedł bez problemu. drobiazgi się w tym aucie nie psują bo w sumie niema co się tam psuć, moja wersja jak na 4x4 posiada skromne wyposarzenie
Rok jazdy, większości w terenie, ale poważnych usterek nie było

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

10,7