Ocena kierowcy - Daihatsu Move II

Silnik 1.0 i 12V 56KM 41kW
Rok produkcji 1999
Daihatsu Move II 1.0 i 12V 56KM 41kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Małe spalanie przy poprawnej dynamice
Jestem mile zaskoczony.Ekonomiczne auto z dużym wnętrzem - regulowana tylna kanapa,nad głową miejsca jak nigdzie indziej.Mam wersję podstawową - no i to może jest minus.Brak wspomagania ( mimo to kierownica chodzi w miarę lekko) ,brak centralnego zamka,brak ABS i klimy. Dostałem strzała w tył auta i z ubezpieczenia kupię sobie Siriona z max wypasem z tego samego roku.Mam nadzieję że będę tak samo zadowolony jak z Move.
3 cylindry to nie 4 - i wiadomo że praca takiego silnika będzie przypominała odkurzacz , a nie rasową wyścigówkę.Przy niecałym 1 litrze pojemności i 3 cylindrach - już niejedno auto musiało się napocić żeby dotrzymać mi kroku.Do silnika nie mam najmniejszych zastrzeżeń .Pali na dotyk.
Biegi w moim aucie wchodzą OK , jednak kupiłem już takiego że na biegach 1-3 coś ociera w skrzyni ( docisk,sprzęgło? ) Nie wiem co , ale na razie tak jeżdżę i jest ok.
Nie jest to S klasa - ale na równej drodze jest super.Gorzej na dziurawych drogach - jest głośno i telepie.Coś za coś-krótkie auto , małe kółka...
Wszystko w zasięgu wzroku i praktycznie ręki.Super dla początkującej kobiety i mężczyzny.
Stojaki na napoje , suwana tylna kanapa-jest dużo ciekawych rozwiązań.
W lecie bez klimy przy tak dużych szybach w środku jest gorąco.Ale widząc po wskażniku temperatury płynu chłodzącego - w zimie auto szybko będzie miało ciepło w kabinie ( mam dopiero od miesiaca i nie jeżdziłem jeszcze nim w zimie)
Przy tak małym aucie nie widzę konkurencji dla MOVE pod względem przestrzeni dla aut w klasie mini.Mam 181 cm wzrostu i za kierowniacą czuję się super.
Nawet nawet.
Przy dzisiejszych cenach paliwa i zarobkach - nie znajdzie się bardziej ekonomicznego auta! Nie jeżdżę super oszczędnie-a spokojnie mieści mi się w 5,5 litrach.Mój ojciec zszedłby napewno do 4,5 l.
Lubię nietuzinkowe rzeczy i między innymi auta też.To kupiłem dla żony - w okolicy nikt takiego nie ma.Nie dawno jeżdziłem Alfa Romeo 164 - też nikt w okolicy nie miał - a byłem bardzo zadowolony. Dobre materiały,nic nie skrzypi,nie piszczy.
Coś rozrusznik pare razy nie stykał,po puknięciu go młotkiem auto kręci dalej.I coś w skrzyni szura-ale takiego kupiłem i jeżdzę nie naprawiam. Czepić można się do ochrony przeciwkorozyjnej-spód auta widać że rdza atakuje.No i blachy ma cieniutkie.Zamki w drzwiach szwankują u mnie.
jak na razie oprócz najechania na tył MOVE-go nic poważnego się nie zdarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 12V 56KM 41kW [l/100km]

5,2