Szukaj

Informacje o Daihatsu Move

Lata produkcji: 1995 – teraz
Segment: VANy
Powagosław
Stylistycznie bardzo przeciętny, ale jego zaletą jest obszerne wnętrze przy niewielkich wymiarach zewnętrznych. Wygląda bardzo rodzinnie, ale bardziej niż mężczyznom powinien spodobać się kobietom. ~Powagosław
Luzacjusz
Jego nazwa zaskakująco dobrze pasuje do tego, czym jest w rzeczywistości. Move nie wygląda, tylko się porusza. Choć i z tym ma ponoć czasem problemy. ~Luzacjusz

Daihatsu Move – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Daihatsu Move

Liczba ocen: 9
Ogólna ocena
4,2 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Widoczność + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Brak drobnych usterek

Wady

- Wentylacja i ogrzewanie - Koszty utrzymania - Wyciszenie

Wybrane oceny

3,5
[email protected]
Minivan 1.0 i 12V 56KM 41kW
Daihatsu Move II
TEN SAMOCHÓD JEST TRENDY.Bardzo ciekawe auto bo bardzo wybiegające w przyszłość. Mimo wszystko nie sposób odmówić jego konstruktorom racjonalności w myśleniu. Zmieniają się czasy, zmienia się myślenie, zmieniają się samochody. Dzięki temu jesteśmy modni i posuwamy się do przodu. Zwłaszcza że zmiany te mają racjonalne przesłanki.
4,8
~Jann
Minivan 0.8 i 12V 42KM 31kW
Daihatsu Move I
Idealne autko do miasta. Nadzwyczaj ekonomiczne Świetna konstrukcja, bardzo dobra widoczność, łatwo się z niego wysiada. Do tego świetny patent z prostym przesuwaniem tylnego siedzenia, co bardzo powiększa bagażnik. Samochód prawie bezawaryjny. Wbrew pozorom wszystkie części dostępne. To czego nie ma w hurtowniach, można dostać w internecie. Części karoserii (w trakcie eksploatacji urwali nam lusterko) łatwo dostać na Allegro.
4,3
~owczar
Minivan 1.0 i 12V 56KM 41kW
Daihatsu Move II
Jestem mile zaskoczony.Ekonomiczne auto z dużym wnętrzem - regulowana tylna kanapa,nad głową miejsca jak nigdzie indziej.Mam wersję podstawową - no i to może jest minus.Brak wspomagania ( mimo to kierownica chodzi w miarę lekko) ,brak centralnego zamka,brak ABS i klimy. Dostałem strzała w tył auta i z ubezpieczenia kupię sobie Siriona z max wypasem z tego samego roku.Mam nadzieję że będę tak samo zadowolony jak z Move.

Raporty spalania Daihatsu Move

Liczba raportów: 15
Średnie spalanie dla Daihatsu Move
5,5 – 6,4
l/100 km
6,2
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

6,2
Minivan 0.8 i 12V 42KM 31kW
Daihatsu Move II
instalacja sekwencyjna Stag 200. Spalanie (i związane z tym koszta) bardzo mi się podobają :) podane max dotyczy jazdy z prędkościami powyżej 100 km/h (do 120 km/h - powyżej autko jest już niestabilne i hałaśliwe. Z jedną osobą na pokładzie - zrywne i dynamiczne, czego absolutnie nie da się o nim powiedzieć przy 3-4 osobach. Doskonałe autko miejskie i na niewielkie wypady. Zaskakująco pojemne i przestronne wewnątrz, mimo minimalnych wymiarów zewnętrznych.(odrębnie regulowane i składane tylne siedzenia, drzwi tylne otwierane w bok)- nie trzeba nadwyrężać krzyża by coś włożyć czy wyjąć. Części tanie (wymieniłem kpl. ukł. wydechowego- 160zl!) Minus- z uwagi na gabaryty auto podatne na silne podmuchy wiatru, koleiny na drodze. W.g mojej oceny auto idealne dla kobiety (mam tu na myśli kobietę-kierowcę o niewielkim że tak to określę doświadczeniu) - z miejsca kierowcy widać wszystkie krawędzie auta, więc parkowanie i inne "skomplikowane" manewry są do opanowania.
6,5
Minivan 1.0 i 12V 56KM 41kW
Daihatsu Move II
Nie ma cudów, powiedziałbym nawet tu zaskoczenia in minus bo stary Swift pali mniej, mniej się psuje, jest tańszy i solidniej wykonany. Ale jak myślę to skutek być może większej wysokości auta i większych oporów aerodynamicznych. Za to w środku mamy dużą przestrzeń i autem łatwo da się manewrować.
5,2
Minivan 1.0 i 12V 56KM 41kW
Daihatsu Move II
Przy dzisiejszych cenach paliwa i zarobkach - nie znajdzie się bardziej ekonomicznego auta! Nie jeżdżę super oszczędnie-a spokojnie mieści mi się w 5,5 litrach.Mój ojciec zszedłby napewno do 4,5 l.