Ocena kierowcy - Daihatsu Sirion II

Rok produkcji 2008
Daihatsu Sirion II 1.3 i 16V 87KM 64kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Niezwykle silne hamowanie
Silnik : Mało pali
Karoseria : Trochę rdzewieje i trzeba to poprawiać.
Samochód pozytywnie mnie zaskoczył ilością miejsca w środku i silnikiem. Czuć, że to nie drogie auto, ale solidnie zmontowane. Ma kilka swoich wad, ale w ogólnym rozrachunku jest bardzo godny polecenia.
Silnik to przysłowiowa japońska precyzja. Nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. Ma moc i spala niewiele paliwa. Do tego ma łańcuch rozrządu i prawie się nie psuje.
Mało precyzyjna skrzynia biegów. Jedynkę trzeba wciskać na siłę, a drążek zmiany biegów lata na boki w każdym położeniu, czy to na luzie, czy na biegu.
Ogólnie jest ok, ale moja stara Fiesta lepiej się prowadzi w zakrętach.
Słaba warstwa lakieru, przez co samochód potrafi rdzewieć. trzeba o to zadbać. Jednak garażowany można utrzymać w dobrym stanie.
Duże szyby dają bardzo dobrą widoczność.
Świetnie przemyślane miejsce wewnątrz samochodu. Krótka maska umożliwia oddanie tej przestrzeni w postaci normalnego bagażnika i mnóstwa miejsca dla pasażerów. Tylna kanapa składa się w ciekawy sposób, na płasko z podłogą bagażnika. Ja na przykład przywiozłem tym autem rower, bez rozkręcania!
Klimatyzacja chłodzi, nagrzewnica grzeje, ale latem włączając sam nawiew bez klimatyzacji, nie odczujesz wiele chłodu.
Niezwykle dużo miejsca dla podróżujących jak na tak krótkie auto. Jedynie na miejscu kierowcy jest dość dziwna pozycja, w związku z czym niewiele miejsca na nogi. Dla kogoś z długimi nogami nie polecam.
Silnik pracuje cicho, przy wyższych prędkościach słychać szum wiatru.
Nie psuje się, więc nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Spala mało paliwa, ogółem bardzo ekonomiczne auto.
Po prostu jakość Toyoty za mniejsze pieniądze.
Nie psuje się
Nie psuje się