Ocena kierowcy - Daihatsu Trevis

michal8080, 7 lat temu
Rok produkcji 2007
Daihatsu Trevis 1.0 58KM 43kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko mnie zaskoczyło pozytywnie. Daihatsu Trevis to po prostu fajne autko :)
Jesteśmy zachwyceni Trevisem. Auto to posiada wiele plusów, mianowicie: przestrzeń w środku, silnik, rozwiązania wewnątrz auta, liczne schowki, dobre wyposażenie, isofixy na foteliki dla dzieci a przede wszystkim wygląd.
Silnik prosty 1,0 58KM, ma dwa wałki rozrządu, dobrze dopasowany do wielkości auta co powoduje że Trevis jest naprawdę dynamiczny. Części w przeciętnych cenach. W lipcu po zakupie auta wymieniłem filtry, olej, paski wszystko w niskich cenach. Myślałem że sprzęgło będzie trzeba wymienić ale jeszcze jego czas nie nadszedł (zakład podał mi kwotę ok.380 zł)
Skrzynia posiada dobre przełożenia, chodzi lekko, nie sprawia żadnych kłopotów.
Wszystko prawidłowo.
Widoczność rewelacyjna, duże okna sprawiają że wszystko dookoła widać idealnie. Dodatkowo ogromne lusterka wsteczne.
Wszystko intuicyjne i proste w obsłudze. Wygodna sportowa kierownica, mnóstwo schowków (na desce bodajże 7), czytelne zegary.
Klimatyzacja manualna w zupełności wystarcza do ochłodzenia tego auta. Obecnie zaczyna robić się chłodno i ogrzewanie też spełnia swoją rolę.
Bardzo dużo miejsca dla wszystkich czterech pasażerów. Ma, 183 cm i jak ustawię sobie wygodnie fotel kierowcy (naprawdę wygodnie) i zostawię fotel nieruszony o czym siądę za tym fotelem to żebym dotykał kolanami fotela kierowcy musiałbym być jeszcze z 10 cm wyższy.
Jak na auto klasy A oceniam wyciszenie jako dobre. Co nieco słychać, co przy jeździe w mieście daje fajne wrażenia z jazdy.. Natomiast podczas długiej trasy 400km, hałas trochę przeszkadza
Ceny części przeciętne, na początku bałem się że auto będzie za bardzo "egzotyczne" i będzie z tym problem ale na szczęście się myliłem bo dostępność jest dobra.
Auto ze względu na mało popularną markę jest tanie. Za dobrą cenę kupujemy auto spore w środku (rodzina 4 osobowa spokojnie się zmieści), tanie w utrzymaniu, z wieloma fajnymi patentami takimi jak : ogromna ilość schowków, wygodne fotele, drzwi otwierające się pod kątem 90 stopni, isofixy na foteliki dla dzieci i przede wszystkim indywidualny wygląd.
Na razie brak jakichkolwiek usterek.
Na razie brak poważnych u.sterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 58KM 43kW [l/100km]

Daihatsu Trevis