Szukaj

Informacje o Daihatsu Trevis

Lata produkcji: 2004 – 2009
Segment: Auta małe
Miejski model segmentu A, zaliczany do tzw. klasy kei-car produkowany w latach 2004-2009. Trevis był bliźniaczym modelem drugiej generacji Daithatsu Mira Gino, pod tą nazwą (w przeciwieństwie do I generacji Mira Gino) był oferowany w Europie. Z kolei zarówno Trevis, jak i Mira Gino bazowały pod względem konstrukcyjnym na modelu Mira. Jeśli chodzi o stylistykę, samochód został zaprojektowany w duchu „retro stylingu”, nawiązującym do oryginalnego brytyjskiego Mini. Następcą Trevisa jest model Mira Cocoa.
czytaj więcej
Powagosław
Ciekawe przedsięwzięcie Daihatsu, niestety tylko epizodyczne i skierowane w Europie tylko do wąskiej grupy koneserów. Innymi słowy – pomysł na samochód niezły, ale pomysłów na jego sprzedaż zero. ~Powagosław
Luzacjusz
No proszę. Japończycy znacznie wierniej odwzorowali ideę oryginalnego Mini niż BMW i to zarówno jeśli chodzi o design, jak i cenę. Z drugiej strony, mają w tym „odwzorowywaniu” bogate tradycje. Zobaczcie, co zrobili ze starym dobrym Jeepem Willysem. ~Luzacjusz

Daihatsu Trevis – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Oceny Daihatsu Trevis

Liczba ocen: 3
Ogólna ocena
4,8 /5 Średnia dla segmentu 4,0
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Całokształt + Układ jezdny + Widoczność

Wady

- Skrzynia biegów - Wentylacja i ogrzewanie - Wyciszenie

Wybrane oceny

4,7
~michal8080
Hatchback 5d 1.0 58KM 43kW
Daihatsu Trevis
Jesteśmy zachwyceni Trevisem. Auto to posiada wiele plusów, mianowicie: przestrzeń w środku, silnik, rozwiązania wewnątrz auta, liczne schowki, dobre wyposażenie, isofixy na foteliki dla dzieci a przede wszystkim wygląd.
4,7
~krzemolik
Hatchback 5d 1.0 58KM 43kW
Daihatsu Trevis
Ślicznie, nietuzinkowe auto. Jak na małe auto dość dobrze wyciszone. Doskonałe na miasto, ale jego pojemność w środku sprawia, że mieści się w nim więcej nić w niejednym aucie kompaktowym. Silnik radzi sobie dobrze, generalnie SUPER AUTO na podzespołach toyoty. Brak jakichkolwiek problemów z ewentualnymi częściami.
4,9
~Joki1
Hatchback 5d 1.0 58KM 43kW
Daihatsu Trevis
Totalnie bezawaryjny. Pracuje wyjątkowo aksamitnie i gładko jak na 3 cylindry. Bardzo wysoka kultura pracy. Największy moment obrotowy jest w dolnym zakresie obrotów co daje fajną żwawość w mieście. Mógłby mieć tylko nieco więcej mocy i być bardziej odporny na przegrzanie (mała ilość oleju w silniku). Trzeba wymieniać go częściej niż zaleca producent i nie ciąć 160km/h na autostradzie. (Silnik)