Ocena kierowcy - Dodge Caliber

mdzikowski@compass.pl, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Dodge Caliber 1.8 i 16V 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
No cóż, jestem zauroczony, zresztą sposób zakupu świadczy, że nie kupowałem ze zdrowego rozsądku. Miałem inne, nowe (od dwóch lat) megan... I poszedłem do galerii kupić spodnie... A Caliber tam stał... I tyle
Przez około roku używałem Megan II i Calibra na zmianę. To niby podobna klasa, ale jednak inny świat. Meganką mógłbym jeździć używając praktycznie 2 i 5 biegu, w Calibrze należy wykorzystywać całą sekwencję, ale za to przyjemność z jazdy jest bardzo duża. Autostradowe przepisowe 130 km/h wymaga o 400 obr./min mniej niż w megane 1.6. Auto płynie... cicho... Reszta dalej
Właściwie nie zauważyłem nic szczególnego. Inni piszą o wyskakującej jedynce. Zdarzyło mi się, ale to chyba było trochę nieuwagi
Przejechałem Calibrem ponad 30 tys. Meganką ok. 80 tys. Mają inne wspomaganie (Caliber nieco twardsze). W Dodgu czuję się bezpieczniej, trochę \"przyspawany\" do jezdni), na łukach poczucie pewności...
Trzeba się przyzwyczaić. Tu ma się przed sobą dużą przestrzeń do szyby i można wybrać (ustawiając fotel): patrzę z góry na jezdnię, czy jadę "na leżąco". W tym aucie poświęcono dużo blachy na "napompowanie" nadwozia, z dobrym efektem estetycznym i bezpieczeństwa. Trzeba się przyzwyczaić.
Wolałbym: bardzo dobrze. Do doskonałości zapewne daleko, ale w gruncie rzeczy dużą rolę w ocenie ma przyzwyczajenie, oswojenie. W tym modelu schowki zostały przewidziane dla posiadacza portfela, okularów, telefonu komórkowego, kilku CD i paru puszek napojów. Reszta proszę do walizki i do bagażnika.
Chyba ok. bo nie zauważyłem nic interesującego. Działa:)
Kierowca i pasażer z przodu - znakomicie. Pasażerowie z tyłu lepiej, żeby byli raczej umiarkowanej postury
W tej klasie? Znakomite
Nieoczekiwanie auto nie pali więcej od meganki i to mnie zaskoczyło. Przeglądy trzeba niestety robić co 12000 (wymóg gwarancyjny) - standard teraz to już nawet 30000
Wytargowałem za auto z poprzedniego rocznika (był luty) cenę 64000 za egzemplarz z klimatyzacją (1.8/150 KM - nie wiem czemu jest podawane 140 KM) i kompletem opon zimowych - uwaga: jedna \"oponka\" to 650-800 zł)
Bez uwag, jak na razie
Za wcześnie na ocenę. Byłoby kiepsko mieć coś do powiedzenia przy aucie używanym przez rok. Awarii nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 140KM 103kW [l/100km]

7,4