Ocena kierowcy - Dodge Caravan III Grand Caravan

cwikas@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1999
Dodge Caravan III Grand Caravan 3.8 179KM 132kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Dodge Grand Caravan to samochód zarówno do jazdy w miejskich korkach (automat jest bomba) jak i do dalekich wojaży. Układy napędowe i jezdne pozwalają na dynamiczną i bezpieczną jazdę. Ogrom miejsca (zarówno z fotelami i tylną kanapą jak i po ich wyjęciu) nie ogranicza ilości zabieranego bagażu. W kwestii komfortu jazdy kierowcy i pasażerów może stanowić wzór do naśladowania. Do tej pory jeździłem wieloma różnymi autami głównie z sgmentu C i D. Teraz wiem, że za długo zwlekałem z zakupem tego Vana. Polecam.
Praca bez zastrzeżeń, cichy i uroczy pomruk V6, przy tej pojemności mógłby mieć więcej mocy
Idealnie dobiera przełożenia a przy niskich obrotach wręcz niezauważalnie
Dobrze trzyma się toru jazdy, hamulce mogły by być trochę bardziej skuteczne
Jak na Vana bez zastrzeżeń chodź zgadzam sie z opinią, że przydałby sie radar cofania
Wszystko na swoim miejscu, trochę za mało funkcjonalnych schowków, fotele idealne-po dystansie 1200 km brak oznak zmęczenia pozycją jazdy
Klimatyzacja dwustrefowa (przód i tył auta) rewelacyjna. Tylna nagrzewnica również
Trudno o komentarz - po aucie mozna chodzić we wszystkich możliwych kierunkach
Przy prędkości do 100 km/h szumi tylko powietrze, przy wyższych prędkościach też jest dobrze
Dramatu nie ma - auto jest cięzkie, silnik nie mały i V6 więc swoje musi wypić. Gaz jest dobrym rozwiązaniem.
Auto do tanich nie należy ale warto wydać pieniądze i cieszyć się z jego użytkowania
Jest dobrze choć troche denerwują nieprzyjemne odgłosy (skrzypnięcia i puknięcia) przy jeździe po dziurawych drogach
Trudno powiedzieć bo jeżdżę nim od miesiąca i zrobiłem dopiera 2000 km. Póki co nic poważnego i oby tak dalej
Dodge Caravan III Grand Caravan