Ocena kierowcy - Dodge Charger VI Sedan Facelifting

Michał, 5 lat temu
Silnik 5.7 Hemi V8 375KM 276kW
Rok produkcji 2013
Dodge Charger VI Sedan Facelifting 5.7 Hemi V8 375KM 276kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jędrne, sprężyste, super.
Świetne auto, za te pieniądze trudno znaleźć coś lepszego. Moc, brzmienie, zupełnie nieamerykańskie zawieszenie (pochodzi z Mercedesa podobnie jak automat)
To moje 3cie V8, ale pierwsze HEMI i powiem, że moje ulubione, dźwięk, sposób w jaki się wkręca na obroty, wielki moment zawsze pod stopą, bajka.
W 2013 montowali 5 biegowy automat, mógłby trochę szybciej podejmować decyzje
Pozwala z łatwością okiełznać moc i 2t masy, żadnego bujania.
Uroda kwestia względna, dla mnie wygląda dużo lepiej niż 2015+
Jak na rozmiary nie jest źle, z kamerą i czujnikami jest ok.
Wszystko pod ręką, wiele funkcji sterowanych z kierownicy, reszta przez bardzo dobrze działający ekran dotykowy.
A/C bardzo dobrze chłodzi, nie ma problemu przy temperaturach mocno 40+, nawiewy z tyłu, dzieci nie narzekają. Ogrzewanie, nie wiem, tu, gdzie mieszkam zbędne.
Mam 195cm wzrostu, miejsca pod dostatkiem, z tyłu bardzo szeroko, 3x ISOFIX + górny zaczep. Wielki bagażnik, wózek, cała masa rzeczy na plażę, zakupy, wszystko się mieści.
Do 120 bardzo cicho, powyżej opływające powietrze zaczyna hałasować. Przy 160 da się spokojnie rozmawiać.
Miałem możliwość zakupu pakietu serwisowego, 2100PLN za 4 przeglądy, taniej niż wiele aut miejskich.
Absolutny brak konkurencji, nikt inny nie sprzedaje wielkiego auta rodzinnego, z potężnym V8, tylnym napędem, przyspieszeniem do 100kph poniżej 6s w cenie wypasionego golfa...
Padła kamera cofania, drobiazg.
Nic i niech tak zostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.7 Hemi V8 375KM 276kW [l/100km]

11,7