Lista ocen DS 4 I (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marsol
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
aktualizacja 01-02-2013. silnik przebieg 2500 km. Trochę już poznałem jego apetyty na paliwo i jest tak: miasto różnie od 11 l do max 13l wszystko zależy od długości trasy, korków i pory roku. Trasa przy jeździe spokojnej do 90 km/h z wyprzedzaniem itd../ spalił 7,5l. Przy jeździe szybszej spalanie w granicach 8,5l. Silnik niewielki ale jest turbina które swoje musi wypić. Dane z komputera od nowości średnie zużycie paliwa 11,2l. Krótkie...
~Zhang
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Duży plus za spalanie u mnie średnio 6,8 l/100km Przy podziale ok 70% trasa i 30% miasto. Jeżdżę spokojnie ale w miarę szybko, na trasie na tempomacie. W mieście staram się ruszać dynamicznie. Nie przekraczam zbytnio dopuszczalnej prędkości (no trochę). Nie wiem jak wypadną ceny przeglądów ale tu na razie drugi plus, bo przeglądy co 25k km. W Suzuki co 15k km. Robię ok. 25k rocznie więc będę robił jeden przegląd rocznie a nie jak do tej pory...
~Zimbrados
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Nie bójcię się tego autka. Brat handluje częściami. Sprawdziłem ceny części przed zakupem. Ceny niższe niż Mondeo, są to ceny Citroena C4 (całe podwozie i popularny silnik Hdi do którego kupicie wszystko w bardzo ludzkich cenach. Uwaga na elementy blacharskie (sprawdzałem w portalu aukcyjnym- ceny robią wrażenie).
~rafał_poniatowski
Hatchback Facelifting 2015 1.6 THP 165KM 121kW
Ze względu na turbinę samochód jest bardzo czuły na dodawanie pedału gazu, przez co łatwo o duże spalanie. Przy jeździe dla przyjemności, nie sposób zejść poniżej 8 litrów. Oszczędna jazda umożliwia zejście poniżej 7 litrów. W mieście w żaden sposób nie zejdzie się poniżej 10-11.
~woki
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Drogie przeglądy, niskie spalanie, auto raczej tanie w utrzymaniu. Po zakończeniu gwarancji raczej tanie w częściach (mój mechanik stosuje tylko oryginalne części). Nie wiem jak z innymi częściami ale obsługowe raczej na rozsądnym poziomie.
~Jacek
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Koszty utrzymania nie odbiegają od przeciętnych. Rozrząd producent zaleca wymienić przy normalnej eksploatacji przy 250 000 . Pozostałe części ,wymiany jak w większości samochodów.
~Agata
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Trochę boli tankowanie tego auta. U mnie głównie cykl miejski kończy się na 9 l/100 km. Zgroza. Ekonomiczny jest na trasie przy prędkościach 80km/h
~DeeSiak
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Przeglądy, akcesoria (i zapewne naprawy) są niestety drogie mimo rabatów. Ale chyba jak kogoś stać na DS to i na paliwo i przeglądy stać.
~citro
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
nie przejechałem jeszcze 1 tys. wiec wyniki mogą być zniekształcone ale wydaje mi się, że średnie spalanie w cyklu mieszanym kształtuje się na poziomie 7.4 l
~grzes75
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
jak na razie żona jeździ głownie tyko po mieście na odcinku 5 km do pracy i z powrotem i nie jest w stanie zejśc poniżej 10,5 na 100 km