Ocena kierowcy - DS 5 Hatchback (Citroen)

Lucasi, 8 lat temu
Silnik 2.0 HDi 163KM 120kW
Rok produkcji 2012
DS 5 Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Piękne i oryginalne auto, o niepowtarzalnym designie i jeszcze lepszym wykończeniu w środku, niestety o bardzo przeciętnym silniku i fatalnym zawieszeniu. Auto, którego wybór dyktuje bardziej serce niż rozum.Najbogatsza wersja sport chic bardzo bogato wyposażona, doskonała jakość materiałów. Auto które zwraca uwagę wszystkich. Cieszyłem się nim 2 lata, niestety pewnego ranka nie znalazłem go tam gdzie wieczorem zaparkowałem - najwyraźniej złodziejowi też się spodobał.
Silnik 163KM nie zachwyca, nie współpracuje zbyt dobrze z manualną skrzynią biegów. Stanowczo lepiej prowadzi się podczas jazdy autostradowej niż po mieście. Jest cichy i dynamiczny na 5 i 6 biegu. Niestety przy dynamicznej jeździe auto ma spory apetyt na paliwo.
Krótka jedynka i dwójka w manualu, żeby wcisnąć się do ruchu należy go mocno przygazować, inaczej jest ryzyko że zgaśnie
Nieżle trzyma się drogi, aczkolwiek zawieszenie w tym aucie to tragedia, nie rozumiem jak można zastosować coś takiego w aucie, które ma aspiracje należeć do kasy premium. Nie jest ani sztywne ani tym bardziej komfortowe, czuć w tym aucie dosłownie każdą dziurę.
Może być, z przodu ograniczają trochę spore słupki, z tylu praktycznie nie używa się lusterka wstecznego, ale kamera cofania i bardzo dobre czujniki rozwiązują problem
Piękna linia nadwozia, obok której ciężko przejść obojętnie.
Bez zarzutu. Bardzo sprawna klimatyzacja.
Z tyłu trochę ciasno, z przodu natomiast siedzi się jak na tronie. Uchwyty na napoje tak umieszczone że lepiej by ich w ogole nie było. Schowek to porażka.
Przy dużych prędkościach >170 naprawdę bardzo ciche auto.
Niestety auto jest drogie w utrzymaniu, drogie są części i serwis. Prawdopodobnie dlatego zostało mi skradzione.
Za tę cenę nie kupi się tak dobrze wyposażonego i tak oryginalnego auta. Żeby tylko to zawieszenie było lepsze, choć podobno w 2015 roku zostało ulepszone
Przejechałem tym autem ok. 60 tys km, jedyną usterką naprawioną w ramach gwarancji była sygnalizacja awarii świateł kierunkowych.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 163KM 120kW [l/100km]