Ocena kierowcy - DS 7 Crossback

TODI, 3 lata temu
Silnik 1.6 THP 180KM 133kW
Rok produkcji 2019
DS 7 Crossback 1.6 THP 180KM 133kW 2017-2022 - Oceń swoje auto
Długo się zastanawiałem nad decyzja zakupu samochodu francuskiego w tak wysokiej jednak cenie. Podchodziłem jak do jeża, zreszta tak samo jak do hybryd lexusa którymi jeżdżę już od 8 lat zrażony niemiecka motoryzacja z pod znaku W. Lexus NX jak i RX jest u mnie poza konkurencja zwłaszcza w bogatym wyposażeniu ale DS którego zakupiłem dla żony zadziwia wykonaniem w całokształcie. Samochód jest świetnie wykończony wewnątrz jak i z zewnątrz. Poziom braku oszczędności od strony producenta jest wręcz nie spotykany w tym poziomie cenowym. Wielkie znane marki maja taki standard w samochodach za 350-500 tys zł. Co mnie zadziwiło poza desingoem i jakością to waga samochodu. Jest lekki jak na te gabaryty i to ze nie przypomina samochodu po diecie pudełkowej:) nie nie mam do takiej diety ale każdy z pewnością zwróci na to uwagę wsiadając w salonie. Komfort na trasie jest naprawdę niesamowity, klejone wszystkie szyby. Fotele z masarzem, audio focal tez jest całkiem dobre. Może nie jest to Mark Lewison z lexusa ale gra dobrze zwłaszcza ze kabina jest cicha. Skrzynia zmienia biegi płynniej na zimnym lubi troszkę szarpnąć. Generalnie jest to kompletny i rozmieszczając w trasie i mieście samochód. Najfajniejsze jest jak właściciele pięknych wielkich wypasionych samochodów spoglądają na dsa ze zdziwionym wzrokiem i dwoma pytajnikami w oczach. Bezcenne. Często zabieram żonie samochód żeby pojeździć. Spalanie jest całkiem dobre jak na tego typu samochód. Żeby nie było tak kolorowo znalazłem dwie wady. Klapa bagażnika za nisko się podnosi i można nabić sobie guza, zwłaszcza ze mama 1.90 wzrostu a druga wada to słabej jakość kamera cofania. Lusterka są duże i widać dobrze ale kamera mogła być jak na ta klasę lepsza. Reszta to salon spa na kołach. Zaznaczam ze przerobiłem marki premium w większości i moja opinia jest oparta na faktach. Oczywiście są również świetne samochody producentów niemieckich i tego nie neguje ale nie w tym poziomie cenowym. Serwis tani, wygląd nietuzinkowy, komfort na poziomie dużego premium. Myśle ze jak wyjdzie nowy model będzie stać w moim garażu.
Kulturalna praca, dobre księgi, przyzwoity apetyt na paliwo.
Na zimnym silniku lubi delikatnie szarpnąć poza tym świetna. Zreszta to japońska skrzynia AT8
Spa
Jest super, lakier piękny. Jeden mankament w pasowaniu przedniego pasa blachy. Poza tym idealnie
Świetne wręcz wzorowe.
1200 zł przegląd
Na dwa lata bez wad. Samochód młody
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 180KM 133kW [l/100km]