Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

Loki lokix@o2.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1995
Fiat 126p
Inne : wbrew pozorom rozmiar, ktory pozwala nam zaparkowac wszedzie, w miejscach gdzie rzaden inny pojad sie nie zmiesci, no chyba ze jednoslad! POLECAM!
Układ elektryczny : brak iskry, bledne wartosci rezystancji uzwojen cewki
Układ elektryczny : brak ladowania, po rozebraniu calego alternatora (nie potrzebnie), okazalo sie ze winny jest przewod ladowania w okolicach rozrosznika
Silnik : dzwonienie w okolicach silnika, po sprawdzeniu typowyc przyczyn, winne okazalo sie zawieszenie silnika
ogolnie jestem zadowolony, smigam sobie fiacikiem glownie po miescie (gdansk), gdzie jak wiadomo mega predkosci nie sa nam potrzebne, a jesli ma sie ochote to da sie wyjechac pierwszym ze skrzyzowania, poza tym najwiekszym plusem jest to, ze wjedziesz nim wszedzie, zaparkujesz w miejscu gdzie rzadne inne auto sie nie zmiesci, zawrocisz praktycznie w miejscu... w trasie tez daje rade, spokojnie da sie jechac z dozwolonymi predkosciami ;p poza tym w malym fiacie podoba mi sie to, ze mozna sie w niego wczuc, znam jego dzialanie na pamiec i mysle ze moglbym go prowadzic z zamknietymi oczami :)
jak na technologie z przed pol wieku to sprawuje sie dobrze ;]
nieraz mam problemy z wrzuceniem 1-go biegu reszta bez zarzutu.. ocena przecietna bo brakuje tego piatego ;d
plus za naped z tylu co pozwala pobawic sie na sliskiej nawierzchni, plus za zawracanie w miejscu, duzy minus za dosc slabe hamulce
minusem sa lusterka, ale pozatym jest doskonale
przydaloby sie troche bajerow ;d poza tym jest ok, wszystko mamy pod reka, fotele jak na ta klase tez nie sa zle
po 5 minutach od uruchomienia czuc juz ciepelko
dla dwoch osob auto jest wystarczajace, bardzo malo miejsca z tylu, jednak tylne siedzenie mozna wykorzystac jako alternatywe dla smiesznie malego bagaznika:)
na trasie powyzej 80km/h moze nas w koncu znudzic \"ryk\" silnika
w dobie dzisiejszych aut, maly fiat powinien palic zdecydowanie mniej, ale i tak nie jest zle, minusem jest maly zbiornik = 21l
jesli masz dosc autobusow i innych takich jezdzacych na szynach, mysle ze warto zastanowic sie nad kupnem malego fiata, jesli nie stac cie na nic lepszego, napewno jest to wygodniejszy srodek transportu miejskiego i nie trzeba sie uzerac z kanarami ;d
zdarzaja dosc czesto, jednak najczesciej usterka taka zajmuje 5min na naprawe
zdarzaja sie moze czesciej niz w innych autach, ale rekompensuje to mozliwosc wlasnorecznego naprawienia tego co sie zepsulo w jeden dzien i kupienia czesci na zlomie, ew.za smiesznie niska cene w sklepie ;] poza tym prostota naprawy, mozna sie wiele nauczyc

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.65 24KM 18kW [l/100km]

5,9
5,8

Usterki Fiat 126p "Maluch"

Fiat 126p "Maluch" – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d