Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

Rok produkcji 1998
Fiat 126p
Zawieszenie
Karoseria : RDZA
Przeniesienie napędu : przegub, ale wiem że powinienem o to wcześniej zadbać.
Układ elektryczny : na koniec wysiadły wycieraczki.
Daje 5 bo to moje pierwsze auto (dużo sie nauczyłem) i mam sentyment, odpalał przy -20 bez problemu (innych ludzi szlag trafiał że ich zachodnie auta nie dawały rady). Bardzo prosta konstrukcja. Wszędzie sie mieścił, wszędzie przejechał(w zimie zakopał tylko sie raz ale to przez moją nieodpowiedzialną jazdę). Niewiele przy nim nie robiłem i niestety nie dbałem (w myśl zasady że prowizorka jest najtrwalsza) a auto mino wszystko bardzo dobrze sie sprawowało, z imprez w 8 osób jechaliśmy i dawał radę. Tylko ta rdza...
moc proporcjonalna do rozmiarów, ale ale przynajmniej sie nie psuł, nic nie trza było robić i wydawał fajny dżwięk.
przydała by sie synchronizacja jedynki, a poza tym całkiem dobrze.
zawieszenie rewelacja, miękkie, wygodne, ciche, a do tego bardzo niezawodne, pomimo fatalnej jakości dróg w mojej okolicy, i nieoszczędzaniu go na krawężnikach itp. wszystko było w porządku.
w razie potrzeby można było wytrzeć tylną szybe z przedniego siedzenia.
chyba nie ma co komentować
zwykle zdążyłem dojechać do celu zanim się nagrzało, a w lato trza było otwierac okna i szybko jechać to dało sie wytrzymac.
dla dwóch osób ok, ale jak więcej to już lipa.
daje 4 bo lubie dźwięk tego silnika.
jak tak mały silniczek może żłopać tyle paliwa? za to ceny mozna dostać praktycznie darmo (serio), ewentualnie za flaszke, do napraw wystarczy młotek śrubokręt i klucz rozkręcany
Duże spożycie paliwa rekompensowały wyjątkowo tanie części i ceny napraw.
drobiazgi sie psuły, ale auto jeździło a to jest ważne. Niektóre psuły sie przeze mnie jak np. złamany klucz w zamku.
stanął z przyczyn technicznych raz, przez zużyty przegub, nowy kosztował 20zł i chwile roboty. niestety to elegant i rdzewiał jak po**bany.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.65 24KM 18kW [l/100km]

6,2

Usterki Fiat 126p "Maluch"

Fiat 126p "Maluch" – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d