Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

Daniel, 9 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat 126p
Inne : Wszytko było proste i nie skomplikowane. Jak na autko tej klasy na tamte lata był ok.
Pojeździłem tym autkiem około roku i zostałem wielkim fanem małego fiata. Czasami coś się "zawieszało", ale generalnie wszystko można była naprawić bardzo łatwo w porównaniu do dzisiejszych aut. Wystarczający był śrubokręt, dwa klucze i młotek. Najtrudniejsze usterki były szybciej usuwalne niż wymiana żarówki w dzisiejszych autach.
Silnik nigdy mnie nie zawiódł.
Wszystko grało pięknie. Nawet "1" wchodziła z dwójki bez problemu przy 20km/h mimo niezsynchronizowanej skrzyni :) niemożliwe stało się możliwe :)
hehe. kupiłem z garażowymi przeróbkami. Ba...z z przeróbkami robionymi w jakiejś stodole.. Pióra w przednim zawieszeniu były odwracane i klepane młotkiem a mimo wszystko wszystko pieknie działało.
Komfort... a co to takiego.. ? :D hehe
wszystko było pod ręką. spokojnie w maluchu mmozna było dotknąć jednocześnie przedniej i tylnej szyby :D
wentylacja... czasami otwarcie wszystkich szyb nie pomagało przy upałach. Zimą natomiast w samochodzie robiło się ciepło...po około 30 kilometrach :D
:D
hehe
W latach 2005-2006 wszystko mozna było jeszcze kupić na prawde tanio. Nie wiem jak teraz
W roku 2005 jeszcze spokojnie można było kupić malucha za flaszkę
Przez rok nie trafiła mi się chyba usterka, której nie można byłoby naprawic za pomocą podstawowych narzędzi i bez specjalnego przeszkolenia
W tym samochodzie nie było "poważnych usterek' bo wszystko mógł naprawić jakiś wujek lub kolega. Wydaje mi się, że taniej można było wymienić skrzynie biegów w maluchu niż wymienić żarówkę np. w renault MODUS :D

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.65 24KM 18kW [l/100km]

6,3