Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

maris84@o2.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1992
Fiat 126p
Auto dobre na krótkie dojazdy do pracy/szkoły.
Przejechalem nim 30 tys. km i żadnych poważnych awarii, pod warunkiem regularnych napraw. Największa wada silnika to stosunek spalania/mocy i wielkości samochodu. silnik powinnien miec przynajmniej 10 KM więcej.
U mnie po 103 tys. brak śladów zużycia. Dwie wady to zakrótka jedynka i oczywiście brak jej synchronizacji, choć na upartego na dwójce można już jechać jak tylko maluch się ledwo toczy.
Za wąski roztaw osi i opony, prymitywne zawieszenie ale za to mało awaryjne. Mój F126p miał maglownice zamiast "ślimaka" w układzie kierowniczym, więc kierować można było jednym palcem na postoju, wszystkie malce powinny tak mieć.
W dzień ok, w nocy szczególnie ze starymi kloszami reflektorów fatalnie.
W szystko pod ręką, nawet tylnia szyba... Kierownica na miejscu. Co więcej wymagać za te pieniądze.
Mój egzemplarz w zime po przejechaniu 5 km grzał bardzo dobrze, jak na ten typ to chyba dobrze.
"Samochód" praktycznie na dwie niezbyt wyrośnięte osoby i jakiegoś niezbyt dużego psa na tylniej kanapie (jamnik za długi, owczarek niemiecki za duży, moiże latlerek). W dwie osoby pare kilometrów idzie wytrzymać, ale siedzi się praktycznie na tylnich siedzeniach.
Do 90 km/h słychać co głosniejsze myśli, powyżej żadnych ale tym samochodem więcej się nie jeździ.
Części tanie jak barszcz, wszędzie leżą, nawet w niektórych spożywczych... Mój fiat w lato w trasie spala 4,7(dokładnie sprawdzone) w mieście jakieś 6.
Brak miejsca i czasu mojego i twojego, ale przynajmiej tanio i łatwo naprawić.
Brak, jeżeli się dba.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.65 24KM 18kW [l/100km]