Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

gregor_bs, 17 lat temu
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat 126p
Inne : Bezawaryjność - Nigdy w poważniejszy sposób (uniemożliwiający dojechanie do celu) mi nie nawalił. Elektryczność, pomimo słabych świateł przez 11 lat nei spaliła mi się żadna żarówka.
Karoseria : Szybko rdzewieje , chociaz jak garażuje i częsciej myje to da się przeżyć
Układ hamulcowy : Były chyba dobre wtedy jak wyjezdzałem nim z salonu. Do tej pory nie udalo mi się ich przywróc do pierwotnego stanu
Przeniesienie napędu : Brak synchronizacji 1 biegu oraz brak 5tki(Przydałoby się to pewnie w dłuższej trasie do uspokojenie silnika)
Historia polskiej motoryzacji. Warto mieć dla sentymantu. Polecam początkującym. Poza tym zawsze to lepsze niż autobus czy tramwaj.
Elastyczność dobra na 3 i 4 biegu ale przy wyższych obrotach. Do wyprzedzania autobusów, traktorów itp całkiem sie nadaje. Prędkść maxymalna 111km/h na zimówkach. Na letnich w granicy ~115km/h
Biegi wchodza naprawdę precyzyjnie.Aż dziwi ze to maluch. No ale niestety, tak jak poprzednicy piszą, brak synchronizacji 1 biegu i brakuje troche 5tki.
Powiem tak: Jak najadę na monetę to wiem jaki to nominał :) Cięzko chodzi kierownica, da się przeżyć przy częstych wymianach zwrotnic i ich smarowaniu.
Widać wszystko elegancko to jest własnie duzy plus maldona.
Wszystko jest na swoim miejscu. Chociaz przepaliły mi się styki w "miganiu" długimi światłami.
Brakuje jakiegos sensownego ogrzewania szyb a przynajmniej 4 kratek do wentylacji. Samochód zagrzewa się prawie jak dojade na miejsce:). Często parują szyby przy deszczu a bez skrobanki w zimie się raczej nie obędzie.
Dla kierowcy i pasażera się nadaje bo tylne siedzenia traktować należy jako bagażnik.
No wiadomo słabe. Tak do 80km/h jeszcze da sie przeżyć, gorzej jest powyżej 100km/h
Ło tragedia to jest duzy minus tego samochodu. W zimie na tym ssaniu to potrafi wziąść nawet z 8L. Częsci oraz ich dostępność ok, naprawy tanie. Zresztą kazdy wlasciciel 126p potrafi go sam naprawić.
Tani , poza tym wcinaniem paliwa. Dostępność i taniość części. Naprawy we własnym zakresie.
-Denerwuje mnie blokowanie pasów(trzeba b.powoli pociągać paski), -Dosyć trzeszczy mi deska na dziurach, -Szybko uciekające powietrze z opon,
Raz mi brakło paliwa, w połączeniu z awarią ręcznego i zatrzymaniu się na środku skrzyżowania (droga szybkiego ruchu) uniemożliwiając mi tym samym zepchnięcie auta na pobocze, można sie tylko domyślać jaki byl efekt końcowy :)))

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.65 24KM 18kW [l/100km]

6,4