Ocena kierowcy - Fiat 500 II Hatchback 3d

empireatwar@wp.pl, 14 lat temu
Rok produkcji 2008
Fiat 500 II Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ma w sobie to coś.
Auto o którym mażyłem od momętu ogldania przepiery w turynie. Spełnia moje oczekiwania.
Silnik bardzo dobrze dobrany do tak niedużego auta. Nie jest to demon prędkości ale jednostki 8 zaworowe fiata mają to do siebie że ładnie zbierajas ie z wolnych obrotów. Do miata idealny. Na trasie w 4 osoby też dał rade bezproblemowo. Wyprzedzanie-wiadomo redukcja i gaz :)
Swietnie umiejscowiony drążek zmiany biegów (tak jak w faicie Panda). Biegi wchodza mięciutko i bardzo precyzyjnie. Wsteczny trzeba wrzucać spokojnie bez szrpania. Sama gałka drąka mogła by być trochę mniejsza ale sam jesj wygląd (kula bilardowa) rekompensuje stratę.
Auto ponieważ jest szerokie jak na tak małe a zawieszenie w miae sztywne- trzyma sie drogi jak gokard. Przy szykich przejazdach przez tory tramwajowe troche zarzuca tyłem ale nie powoduje to utraty bezpieczeństwa. Trzeba sie także przyzwyczaić do tego że auto jest krótkie i na bardzo dzirawych drogach lubi sobie podskakiwać.
Ogromne lusterka (z fiata grande punto) zapewniaja doskonałą widocznosc. Nie ma mowy o żadnym martwym punkcie. Przednia szyba jak i przednie boczne duże i bardzo przejżyste. Do tyłu trochę gorzej gdyż małe szyki boczne i wielki słupek przysłaniaja widocznosc. Tak jak w wiekszości nowych samochodów nie widac przodu auta przez przednia szybe.
Niczego nie brakuje. Wszystko ładnie spasowane i świetny design. Niestet jeżeli mamy wyciagniety tylny zagółwek potrafi klekotać. Z wsunietymi nie ma problemu :)
Klikma chłodzi, ogrzewanie grzeje. Chociarz w deszczowe dni gdy auto paruje trzeba sobie pomóc klimą.
NA dwie osoby idealne wszak to auto do miasta. w cztery na trasę też dało radę. Sam mam 200cm wzrostu a fotela wcale nie mam odsuniętego do samego końca. Bagażnik nieduży ale po złożeniu siedzeń rower wszedł :P
Na niskich obrotach cisza i spokój. Na wyszych atko wydaje charakterystyczne mruczenie co mi osoboiscie sie bardzo podoba. Trzeba sie przyzwyczaić do pracy przedniego zawieszenia gdyż na nierównościach typu studzienka zawieszenie ma swój charakterystyczny dzwięk. Tak samo jest w gradne punto.
Samochód po mieście pali zimą max 7 litrów latem 6.2 - 6.8 l. Dodam że jeżdzę praktycznie tylko w mieście i na krótkich odcinakach w godzinach szczytu takze uważam ze jest to dosc dobre spalanie. W trasie bajka 4.5 l - 5.00 l (przy 4 osobach i średniej predkości ok 90-110 km) Ceny częsci nie będa duze gdyż wiekszośc podzespołów pochodzi z pandy a panda samochodem tanim jest.
Gdy go kupowałem cena była bardzo dobra, świetny kredyt i duzy upust (po negocjacjach) Niestety teraz bardzo zdrożał i nie mógł bym sobie dzisiaj na niego pozwolić.
Wysiadła żarówka podświtlenia sierdkowej konsoli. Konstrukcja nie zmieniła sie od czsów seicento. Dwie małe żarówki za 1.50zł :) Na gwarancjii wymieniono mi nakąłdkę chromowana na tylną klapę gdyz fabrycznie miała purchel.
Na razie nic sie nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 69KM 51kW [l/100km]

6,1