Ocena kierowcy - Fiat 500 II Hatchback 3d

Sławomir, 11 lat temu
Rok produkcji 2011
Fiat 500 II Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Funkcjonalność i dizajn na najwyższym poziomie. Kultowe auto, bez cienia wątpliwości. Mam przyjemnośc kazdego dnia z jazdy tym samochodem. Wiem też, że jest b. bezpieczny. Czasami idę się po prostu przejechać bez powodu :) .
Strzał w 10. Trafiony zakup. To nie jest zwyczajne auto. To auto się kocha i szanuje. Jest Praktyczny, świetnie wyposażony, bezawaryjny i wybija się z tłumu szarych czesko-niemieckich marek.
Polubiłem ten silnik, 1,2 to może nie dużo , ale do miasta wystarcza a i autostradą jechalem ponad 130 km/h bez problemu. Podono to wyjątkowo niezawodny silnik w opinii fachowców
gałka zmiany biegów w idealnym miejscu, skrzynia działa płynnie. I jest piękna...
Na tak małe auto, jedzie się wygodnie, nic nie boli na dziurach. W zakręty wchodzi ochoczo i jest stabilny przy dużych prędkościach. Hamulce bardzo sprawne z ABS
Widocznośc do przodu bardzo dobra, z tyłu lekko ogranicza słupek
Prostota i intuicyjność obsługi na 5. Prościej się nie da. Mam manualną klimatyzację, równie banalnie prostą w obsłudze. Fantastycznie się nim parkuje.
Ciepło zimą, chłodno latem, działa sprawnie i cicho.
Z przodu dużo miejsca. Wielu znajomych jest pozytywnie zaskoczona przestrzenią z przodu i nad głowami. To nie jest auto rodzinne. Z tylu po miescie 2 osoby się zmieszczą. 5 gwiazdek w testach zderzeniowych NCAP i 7 poduszek robią wrażenie.
Jest cicho, można rozmawiać i spokojnie słuchać muzyki. Po mieścia jedzie się zrelaksowanym. Ważny jest dobór opon, niektóre są hałaśliwe powyżej 100-120 km/h
Mam silnik benzynowy 1,2. Zawsze mogło by być mniej, ale jeżdząc spokojnie osiąga na trasie 4,8 l, w mieście ok 6,2 l. Do miasta nie polecam diesla. Nie opłaca się
Jest trochę droższy, ale 45 tyś za mini auto z wnętrzem i wyposazeniem jak auta premium to okazja. Mam znajomych z autami za ponad 100tys i robią WOW jako pasażerowie. Podziwiaja.
jak japończyk. Testy nie kłamią. Niezawodny i pewny
chylę czoła przed pracownikami Fiata w Polsce. Nic nawet nie zatrzeszczy