Ocena kierowcy - Fiat 500 II Seria 4

Marcin, 6 lat temu
Rok produkcji 2017
Fiat 500 II Seria 4 1.2 69KM 51kW 2015-2022 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd tego auta to mistrzostwo świata. Tak projektują auta tylko Włosi.
Auto kupione jako nowe 2 miesiące temu. Szukałem małego autka do jazdy po mieście bo stwierdziłem, że jeżdżenie dużą limuzyną w warszawskich korkach i przepalanie 15l/100km mija się z celem. Kupiłem wersję Aniversario wyprodukowaną na 60 lecie Fiata 500. Auto jest w zarezerwowanym dla tej wersji pięknym kolorze pomarańczowym Sicilia i w wielu miejscach posiada akcenty nawiązujące do epoki. Najbardziej rzucającym się w oczy są piękne felgi z chromowanymi kapslami stylizowane na lata 60. Do tego jasna tapicerka z wzorem również nawiązującym do lat 60. Od razu jak do niego wsiadłem w salonie stwierdziłem, że muszę go mieć i po 2 miesiącach jazdy jestem mega zadowolony. Autko jest przepiękne i jak człowiek wsiada do niego w pochmurny dzień to aż się uśmiecha. Autko bardzo wyróżnia się na drodze w tłumie szaro burych samochodów i bardzo zwraca uwagę innych ludzi co nie każdemu może pasować. Niektórzy nawet robią mu zdjęcia :D
Demonem prędkości nie jest ale tego byłem od początku świadomy. Do miasta w sam raz, a na trasy mam inne auto. Silnik ma niezłą kulturę pracy i w warunkach m miejskiej jazdy jest całkiem cichy. Jak napisałem do miasta idealny wybór.
Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie, jak nie w Fiacie. Dobrze dobrane przełożenia. Przydałby się 6 bieg żeby obniżyć obroty przy większych prędkościach.
Jak na ta klasę autka oceniam bardzo dobrze. Zawieszenie mimo 16" felg i niskiego profilu opon bardzo dobrze i cicho tłumi nierówności. Charakterystyka jest raczej sztywna ale mnie to pasuje bo autko dzięki temu jezdzi trochę jak gokart i dobrze trzyma się drogi na zakrętach. Prowadzi się bardzo lekko. Super jest tryb city, dzięki niemu przy mniejszych prędkościach i na parkingu kierownicą kręci się jednym palcem.
Autko jest mało przeszklone w związku z tym widoczność szczególnie przy cofaniu jest nieco ograniczona.
Jak ktoś przesiada się z niemieckiego auta może nie być zadowolony z niektórych rozwiązań ergonomicznych. Nie wszystko jest tam gdzie być powinno, kierownica ma regulację tylko góra dół, fotel również nie ma wystarczającej regulacji i siedzi się nieco za wysoko ale kto Włochów zrozumie :D LIczy się styl i wygląd, a inne rzeczy przestają byś wtedy ważne i dla mnie również tak jest. Posiadam 7" ekran U connect w całości dotykowy. Działa bardzo dobrze, fajne multimedia. Podoba mi się również wyświetlacz zegarów i komputera pokładowego. Jest bardzo czytelny i ładny.
Jak dla mnie trochę wolno robi się ciepło w chłodne. Klima dział bdb.
Jak na auto wielkości buta jest całkiem ok. Dla siedzących z przodu miejsca nie brakuje, a i z tyłu awaryjnie osoba do 175 cm zmieści się bez problemu. Ja mam 189 cm i fotel mam odsunięty do końca i jest OK, ale dla 2 metrowca jest to za małe auto.
Jest cicho przy niskich predkościach. Powyżej 100 robi się głośno. Na postoju silnika prawie nie słychać.
Fiacik jest bardzo oszczędny. Niesamowite, że podjeżdżam na stację i tankuję za 130 zł do pełna :D Średnie w mieście to 6,5 l/100. Uważam że to świetny wynik jak na jazdę w korkach. Poza miastem schodzi spokojnie poniżej 5l. Serwis mam za darmo na okres leasingu więc się nie wypowiem. Ale drogo raczej nie jest, to proste auto.
Uważam, że jest w 100% warty swojej ceny za to jak wygląda i jak się w nim czujemy.
Nie było do tej pory.
Nie było do tej pory.