Ocena kierowcy - Fiat 500L Hatchback 5d Seria 2

Paweł B, 7 lat temu
Silnik 1.4 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2015
Fiat 500L Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V  95KM 70kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Jest to minivan więc darujmy sobie porównania do kompaktu. Z wyglądu mnie się podoba. Na plus: jakość wykończenia, wygodne siedziska, bardzo dobra widoczność, wentylacja, praktyczność. Na minus: faktycznie trochę doznania jak z ciężarówki trzeba to zaakceptować, strasznie krótkie przełożenia skrzyni.
Zaletą na pewno jest prostata budowy silnika. Bez turbo i komplikacji. Tak chciałem. Czy to jeździ ? To zależy z czego się przesiadamy. Jeśli ktoś lubi mijanki w mieście i sportową jazdę to lepiej niech odpuści. Na trasy z tym silnikiem jest ok pod warunkiem że nie ma się specjalnych aspiracji do wyprzedzania. Generalnie spokojna jazda.
Działa dla mnie doskonale. Nigdy nie miałem najmniejszego problemu, Działa gładko i dla mnie wystarczająco precyzyjnie. Wada: strasznie krótkie przełożenia zwłaszcza 1-2. Trochę męczą przy częstym ruszaniu.
Auto trzyma się dobrze drogi. Nie jest ani za miękkie ani za twarde. Tak pośrodku.
Doskonała widoczność. W aucie siedzi się jak w akwarium. Nawet czujniki są zbędne. Przy parkowaniu świetnie wyczuwalna odległość auta od przeszkód.
Fotele wygodne. Wszystko na swoim miejscu. Obsługa bardzo intuicyjna.
Tutaj rewelacja. Poczucie jakby siedziało się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu z dobraną do siebie temperaturą otoczenia. W żadnym aucie tak nie miałem.
Szkoda pisać. Najlepsza w klasie. Fotele tylne teatralne. Dzieci zachwycone. W końcu patrzą na drogę a nie na fotel przedni.
Jak na tą klasę auta jest dobrze, ale przyznam, że mogło by być lepiej.
Tutaj niestety tak sobie. Auto w korkach pali 8,5l. To nie jest rewelacyjny wynik jak na tą pojemność i moc. Ale jest to benzyna wolnossąca a auto swoje waży więc wybaczam.
W cenie promocyjnej najlepszy wybór. Ciężko kupić coś tak praktycznego i tak wykonanego za te pieniądze. Regularna cena z cennika trochę przesadzona.
Ciężko jeszcze coś napisać. Za krótko używane.
Ciężko jeszcze coś napisać. Za krótko używane.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 95KM 70kW [l/100km]

7,1