Ocena kierowcy - Fiat 500L Hatchback 5d Seria 2

k, 7 lat temu
Silnik 1.4 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2015
Fiat 500L Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V  95KM 70kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Auto jest bardzo przestronne, idealne dla rodziny z jednym dzieckiem, z dwójką jak nie trzeba wozić wózka też będzie ok.
95KM w tym aucie jest ok, trzeba przyzwyczaić się do redukowania biegów podczas wyprzedzania, ale wg mnie idealny do miasta.
Działa bez zarzutów, 6. bieg wg mnie mógłby być dłuższy
Jestem zaskoczony, że tak wysokie auto nie przechyla się na boki na zakrętach. Jest komfortowo
Szyby mają ogromną powierzchnię + duże lusterka, przy cofaniu kamera i czujniki załatwiają sprawę. Maska z przodu jest bardzo krótka, więc przy parkowaniu też nie ma problemów
Wszystko jest ok. Można przyczepić się do szczegółów - rozmieszczenie pokręteł od regulacji temperatury i nawiewu jest takie, że przypadkowo można włączyć ogrzewanie tylnej szyby lub wew. cyrkulację powietrza. 2. rzecz - umiejscowienie tempomatu - trzeba nauczyć się go obsługiwać na pamięć.
Klimatyzacja manualna daje radę, z tyłu są nawiewy w podłodze, więc to pomaga. Co do ogrzewania to jeszcze nie wiem.
Z tyłu jest świetnie, kierowca ma dużo miejsca, najmniej jest miejsca dla pasażera z przodu, gdyż konsola środkowa jest przesunięta w tę stronę.
Mogło być lepiej. Przy niskich obrotach bardzo dobrze, przy wyższych słychać silnik, a w wersji wolnossącej są one nieuniknione. Na większych nierównościach słychać też zawieszenie. Na jeździe testowej jechałem 0.9 TwinAir - wg mnie kultura pracy gorsza niż w 1.4.
Średnie spalanie w trasie ok 6l/ 100 km (udawało się nawet lepiej). W mieście średnio 7-7.5, ale bywa więcej gdy się włączy klimę i są korki.
Bardzo dobry stosunek jakości wykonania i praktyczności do ceny. Sensownie wycenione dodatki.
Brak
brak