Ocena kierowcy - Fiat 500X Crossover

lukasz.zst, 7 lat temu
Silnik 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Rok produkcji 2015
Fiat 500X Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Przejechałem już 6 tys.km .Posiadam auto z bardzo dobrym wyposażeniem FIAT 500X LOUNGE 1,6 z fabryczna instalacja LPG.Warto szukać auta w całej Polsce rocznica w cenie drastyczna od 8-22 tys.zl . Moje kosztowało 67 900.00 zł z gazem i alarmem plus 20% upustu na części i serwis 15% . Auto ma przejechane raptem 300 km. Super sie wsiada i wysiada . Jakość skóry pierwsza klasa. Jak ktoś ma pytanie lukasz.zst@buziaczek.pl
Silnik - Mi wystarczy nie gdy nie miałem silnika z TURBO . Auto jest wyposażone w fabryczna instalacje LPG . Ceny wahają sie od 3100-4000 tys.zł za montaż LPG firmy TARTARINI. Silnik jest ospały w trybie Auto ale Sport pokazuje co potrafi 1.6 . po 6000 km mam . Jeżdżąc w aglomeracji GOP na śląsku tryb Auto 11,2 LPG , tryb Sport 12,5L. Jazda autostradowa do Austrii ( Innsbruck ) 140km spalanie 8,9-9,2 LPG . Co zauważyłem silnik w trybie auto w górzystym terenie czy to na benzynie czy na lpg na mocnych podjazdach nieraz trzeba było wrzucić 2 bo na 3 biegu dusił się. W trybie sport ten problem nie występuje
Miałem zawsze skrzynie automatyczne to jest moje 19 auto pierwsze bez automatu . Szukałem auta gdzie biegi w chodzą delikatnie a sprzęgło jest leciutkie , zaś silnik 1.4 T w fiacie 500x ma twarde sprzęgło. Mam dalej problem z manualną skrzynią biegów. Mi np nie brakuje 6 biegu wystarcza 5 biegowa skrzynia biegów .
Idealnie trzyma się drogi jak by był przyklejony , również w zakrętach nie przechyla się nadmiernie może to zasługa opon o niskim profilu w wersji Lounge 225/45/18. Zawieszenie dobrze wybiera nierówności.
W czasie jazdy jest ok, spore lusterka, Siedzenia ma mało wygodne przy wzroście 205 cm , boli mnie kręgosłup lędźwiowy. W parkowaniu pomagają czujniki parkowania tylnie z przodu nie widać końca auta. Auto posiada już nowe słabsze 25w bi- ksenony które nie wymagają spryskiwaczy itp wiec są tańsze dla producenta mimo wszystko świecą bardzo dobrze lepiej niż w 500x bez bi-ksenonów. A bardzo mi sie podobają lampy.
Wszystko pod ręką, dobry i miękki podłokietnik. Wszystko sterowane z kierownicy, bardzo dobrze rozbudowany komputer pokładowy pokazujący nawet przeciążenia, wyświetla informacje z nawigacji na zegarach itp. Dziwnie fiat wymyślił sterowanie radiem z kierownicy nie można zmieniać fal zaprogramowanych stacji. Warto sobie to sprawdzić w salonie Fiata. Nawigacja 6.5 cala ma możliwość odczytywanie SMS-ów, pisanie SMS-ów, i wiele innych ciekawych rozwiązań.
Dla mnie klimatyzacja działa słabo w stosunku do poprzedniego auta. Bardzo długo trwa wychładzanie wnętrza po nagrzaniu się.
Jeśli ktoś ma do 205 cm wzrostu powinien być zadowolony tylko z przodu , z tyłu już nikt nie usiądzie za kierowcą bo fotel dotyka tylnej kanapy. Jedyny mały minus mimo wszystko mały bagażnik W miejscu koła zapasowego mam butle LPG 47L ale wiem że można wsadzić butle 70L ale niema w tedy miejsca na drobiazgi wokół koła , np trójkąt apteczka, gaśnica itd . Fajne rozwiązanie jest wlew gazu koło wlewu BP
Dla mnie rewelacja
Nie byłem jeszcze na przeglądzie bo auto mam od 2 miesięcy. Co do spalania jeżdżąc w aglomeracji GOP na śląsku tryb Auto 11,2 LPG , tryb Sport 12,5L. Jazda autostradowa do Austrii ( Innsbruck ) 140km spalanie 8,9-9,2 LPG . Pierwszy przegląd jest po 1500 km dotyczy to tylko aut z LPG darmowy. Mam zamontowaną instalację Tartarini gdzie nie traci sie gwarancji na auto w całej Europie. Fiat pozwala tylko na montaż w firmie Auto Gaz Śląsk Sp. z o.o.. Firma ma podpisana z nie licznymi dilerami Fiata i serwisami LPG na montaż i serwis
Jest najlepszy stosunek jakość do ceny , moje auto ma wszytko co można otrzymać z dodatków do wersji 1.6 Lounge
Przy 1500km na pierwszym przeglądzie LPG wymieniono przełącznik z LPG. Nawalił panel klimatyzacji nie sieci sie na cyfra 2 ,ale 1 już tak . Długi czas czekania na części do tej pory nie otrzymałem panelu klimatyzacji. Warto podjechać do Auto Gaz Śląsk Sp. z o.o. ja tak zrobiłem bo doradzono mi na forum żę mają super najnowsze oprogramowanie do instalacji LPG . W fiacie zrobiono to poprawnie ale nie wgrywano mapy do LPG w warunkach drogowych, tylko wokół salonu. MI w grano w dniu w wczorajszym zobaczymy co to da . Czy będzie efekt mniejszego zużycia paliwa . Auto Gaz Śląsk Sp. z o.o. twierdzi że będzie nisze zużycie LPG . Zrobiono to gratis w ramach gwarancji . Czas około 1 godziny , auto było na autostradzie i w mieście w korkach w Katowicach.
Daje przeciętnie bo nie mam żadnych usterek. Niestety fiat oszukuje klientów przy nawigacjach .Zapytanie sie w salonie fiata ( dowolny w całej Polsce) jaka nawigacja jest w Aucie wszyscy odpowiadają TOMTOM a okazuje sie żę program jest z TOMTOM a mapy z firmy HERE ( stara nokia , aktualizacje z 2013 roku do tej pory brak aktualizacji) Zrobiło sie głośno w całej europie bo fiat oszukiwał i oszukuje klientów co do map w nawigacji .Co pokazuje np ten artykuł http://dailydriver.pl/nowosci/wydarzenia/fiat-sprzedaje-auta-z-oszukanymi-nawigacjami-tomtom/

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 E-Torq 110KM 81kW [l/100km]

10,7