Ocena kierowcy - Fiat Albea II

fluda, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 8V 77KM 57kW
Rok produkcji 2006
Fiat Albea II 1.4 i 8V 77KM 57kW od 2004 - Oceń swoje auto
Fajny samochód bez zbędnych bajerów, co codziennej normalnej eksploatacji, o bardzo przywoitych parametrach użytkowych, niezawodny i ekonomiczny. Idealny dla rozsądnego kierowcy wożącego rodzinę do teściowej (nie za często) i za miasto, oraz codziennie dojeżdżającego do pracy. Na wyjazdy wakacyjne też się sprawdzi jak ulał (wiem z autopsji). Nie boi się wertepów i leśnych dróg. Polecam dla wędkarzy i grzybiarzy.
na prawdę jest fajny, cichutki i oszczędny
wszystko OK
rozstaw kół mógłby być większy, co poprawiłoby stabilność samochodu przy silnym wietrze. Wysokie zawieszenie to dla mnie wielka zaleta, w zasadzie jedna z głównych przy wyborze tego auta.
Przednie słupki sa trochę za szerokie. Za to widoczność do tyły jest przyzwoita, nie wiem dlaczego inni tak narzekają. Chyba nie jeździli innymi, dużo gorszymi pod tym wzgledem samochodami.
Wszystko na swoim miejscu
zimą trochę słabo odparowuje szyby, może to przez filtr.
Jak na tę klasę samochodu to rewelacja, miejsca jest duuużo, a bagażnik pojemnością dorównuje sporej przyczepce.
W środku cicho. Jak żona podjeżdża samochodem pod dom mimo otwartego okna nie słyszę jej - trzeba uważać !
W trasie przy jeździe do ok. 100-110 km rewelacja, nawet 5,5 l/100 km. W mieście gorzej, szczególnie na krótkich trasach, ale nie jest źle. Zauważyłem że optymalną temperaturę silnik łapie po około 3 km, zimą po nieco dłuższym odcinku.
Piątka !
Na razie suuuuper.