Ocena kierowcy - Fiat Albea II

Adam, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 8V 77KM 57kW
Rok produkcji 2006
Fiat Albea II 1.4 i 8V 77KM 57kW od 2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Te 77 koni potrafi sie zebrać tylko trzeba je troszke przycisnąć, na obwodnicy trójmiasta rospędziłem sie do 190 km/h, polecam paliwo Lotos, gdyż na tej benzynie najmniej pali, najwięcej pali na paliwach stacji szel
Jak masz rodzine i nie stać cie na wydatki u mechanika to POLECAM naprawde, jestem przecietnym człowiekiem zarabiam ok 3 tyś mam żone i dwójke małych dzieci i nie stać mnie na wydatki w warsztacie. można powiedzieć że za e pieniądze kupiłbym używane auto wyższej klasy i jakości, ale nie chciałem ryzykować. I nie żałuje
Jak na 77 KM to silnik żwawy, z pod świateł idzie równo z vecrtą 1.6 i focusem 1.6, brakuje troszkę mocy aby wyprzedzić przy ok 120 km/h, mam przejechane 25 tyś km w trzy lata i nie miałem żadnej ale to żadnej usterki (nawet żarówki nie wymieniałem w tym autku) jak bede kupował autko to tylko Fiata, przymierzam sie do Bravo lub Linei, która zresztą jest na podłodze Bravo, Albeą przekonałem się do marki Fiat, jako marki mało awaryjne. (znajomi podśmiewają sie że jeżdże Fiatem, ale to on z swoimi VW, focusami i oplami są kilka razy w roku u mechanika a ja nie!!)
ma 5 do przodu i jeden wsteczny i chodzą super.
wspomaganie to piękna żecz.
jedynie tylna szyba jest troszkę niska, na począdku przeszkadzało, a teraz jest OK przyzwyczaiłem sie.
na kokpicie mam trzy manetki i trzy przyciski, nawet moja 2 letnia córka sie nie pomyli.
super
auto idealne jak dla naszej rodzinki 2plus2, bagażnik 515 litrów pomieści nasz bagaż i wuzek dziecięcy
cicho do 120 km/h
latem 7 litrów, zimą 8 ale silnik nie zdąży się nagrzać i jestem w pracy, tarsa to inna sprawa, jak jade przepisowo 90 km/h i mało wyprzedzam to spalanie ok 5 l , natomiast jak przyśpiesze do ok 120/130 km/h i przy okazji pare tirów wyprzede to 6,5 l. Pierwszy przegląd gwarancyjny po roku wyniósł 350 zł, dugi po dwuch latach 650 zł, na trzeci nie pojade. Naprawiane nic nie było i nie słychać, ani nie widać żeby coś sie działo. mały minus to przy mrozach -20 stopni zamarza mi zamek centralny, ale w tedy otwieram kluczykiem
za nowego dałem 30 tyś zł, auto z roku 2006 z silnikiem który jest montowany chyba w większości aktualnie produkowanych modelach fiata i z przebiegiem 17-30 tyś km zapłacisz ok 17-20 tyś zł,
centralny zamek zamarza przy -20 stopni
nic sie nie popsuło