Ocena kierowcy - Fiat Albea II

Silnik 1.4 i 8V 77KM 57kW
Rok produkcji 2006
Fiat Albea II 1.4 i 8V 77KM 57kW od 2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Blacha ocynkowana. Zero korozji
Samochod kupilem z przebiegiem 105tys.km,w bardzo zadbanym stanie mimo ze jestem 3 właścicielem. Jak rozpocząłem z nim przygodę to zacząłem od wymiany opon na całoroczne,wymiana oleju,rozrządu,świec i kabli od zapłonu,czyli to co powinno się wymienić kupując używane auto. Jak odebrałem auto po zakupie to pojechałem do serwisu żeby sprawdzili na podnośniki co do roboty jest i nie mieli się do czego doczepić. Tak samo było na badaniu technicznym. Jedno co mi powiedziano to,to żeby tak za rok,1,5 roku tłumik wymienić i polecili mi kupić ocynkowany, doplacajac te 150-200zl więcej ale na lata spokój jest. Komfort jazdy tez jest bardzo dobry. Zaleta jest ze jest to auto proste i nienafaszerowane elektronika jak np francuzy czy japońce,ktore poki chodza to jest ok,ale jak elektronika zacznie się sypać to tylko płacz i płać...Jak testowałem spalanie po przejechaniu 100km mając bak na full o momentu jak wyjechałem z wyzerowanym licznikiem 0km to jeżdżąc po mieście spalanie po 100m wyszło mi 6l/100km,a jadac tak samo 100km ekspresowka z prędkością 80-100km/h,spalanie spadło mi do 4,6l/100km,i bula to ciagla jazda stala predkoscie. Jeszcze niedlugo bede planowal wymiane sprzegla,bo ma przebieg 108 tys km,a jeszcze nie było wymieniane. Wiec mój wniosek jest taki,ze samochód rewelacyjnie mi się udał,i oby jak najdłużej mi się bardzo dobrze spisywał.
Silnik 1,4 do super mocnych nie należy,i dla osób lubiących normalna jazdę jest wymarzony,a przklada sie to na to iż ma odpowiednia moc do pojemności silnika i nie jest wyzylowany,co się przekłada na bardzo niskie spalanie
Skrzynia bardzo dobrze zaprojektowana,przez co leciutko biegi wchodzą. Pomysłowo zaprojektowana jest zmiana biegu na wsteczny.
Układ jezdny jest dobry w nim
Co do karoserii to aż w szoku jestem ze auto z 2006r nie ma żadnych korozji. Jest to jeden z pierwszych modeli co ma blachy ocynkowane
Widoczność jest bardzo dobra i nie trzeba się wysilać jak np w autach innych marek
Ergonomia jest bardzo fajnie zaprojektowana
Zaleta jest iż samochód szybko się nagrzewa i jest cieple powietrze
Bardzo wygodnie zaprojektowana przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Przez to ze dach jest dosyć wysoki,to nawet wysokim osobom się dobrze wsiada i wysiada
Auto jak na ta klasę jest bardzo dobrze wyciszone i nawet cicho grające radio dobrze słychać
Bardzo tania eksploatacja,dużo zamienników części w akceptowalnych cenach
Bardzo dobry
Jest to auto jak niektórzy piszą lac paliwo i jechac
nie było do tej pory

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 8V 77KM 57kW [l/100km]