Ocena kierowcy - Fiat Barchetta I

Dariusz Stopa, 12 lat temu
Silnik 1.8 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 1998
Fiat Barchetta I 1.8 16V 131KM 96kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Za takie pieniądze nie kupicie bardziej interesujacego roadestera... jedyny rywal to mx-5 - dla mnie to nie rywal, stylistycznie porazka. Zadne auto nie daje tyle frajdy z jazdy!!!
Osiągi ma niezłe, elastyczność też, zaskoczył mnie na plus. jedyny minus to że jest trochę głośny jak na benzynę...
nie jest zła, krótkie ruchy dźwignią, u mnie czasami jest problem z wbiciem wstecznego, wchodzi za 2-3 razem.
Prowadzenie bardzo podobne do Alf, jezeli ktos wie o czym pisze- moze ktos Was przegoni na prostej ale w zakrecie to juz Wy jestescie mistrzami.
średnia - szczególnie jak zołożony jest dach.
wszystko na swoim miejscu, stworzone dla kierowcy żeby mial wiecej funu :)
Chyba największe zaskoczenie. Nagrzewa sie bardzo szybko, mocny nadmuch przyda sie w zimę, klimy nie mam - uważam że to zbędna rzecz w takim aucie chociaż zdania są wśród miłośników podzielone :)
Mistrzostwo dla Fiata za to. Miejsca na nogi jest bardzo dużo, mój sąsiad też ma barkę i mowi że ma wiecej miejsca niż w hondzie cr-v... poza tym osoba mające 193 jedzie wygodnie, ma miejsce na nogi i to w takim małym autku !!!!
Jest słabe - ale nie oszukujmy sie po pierwsze to kabriolet, po drugie uszczelki maja niż kilkanaście lat i przy większych predkościach coś tam słychać zza okna. ale o to przecież chodzi w tym aucie :) jak chce się ciszę to zakładamy HT, szyby dopasowujemy i jest cichutko
wg mnie super. spalanie w pierwszym miesiacu 9,8l/100km tylko po mieście!! a nie raz kręciłem do 6tys. Na trasie dokładnie nie mierzyłem, ale to auto zacheca do jazdy 150-160km/h więc super oszczędnie nie jest :) ceny częśi znośne oprócz jednej rzeczy: uszczelek w dachu... są masakryczne !!!! za komplet na jedna strone trzeba wydać w ASO ok 1000-1100 zł!!! za 3 usczelki majace max 1,5m.... oczywiscie nigdzie indziej nowych sie nie dostanie.
Cena śmieszna jak za takie auto - jedyne na co trzeba uważac przy kupnie to dach i uszczelki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 131KM 96kW [l/100km]

9,3