Lista ocen Fiat Brava (593) - Silnik

Na liście zabraknie 643 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jim Morrison
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Nie mam większych zastrzeżeń do silnika, dość elastyczny. Szybko wchodzi na obroty. Może odrobinę za głośny. Z załadowanym bagażnikiem i czwórką pasażerów bez problemu radziła sobie na górskich drogach. Wrzucałem trójeczke i tylko szedł gwizd :). No i przede wszystkim bardzo ekonomiczny.
~jacho1804@wp.pl
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
stary, sprawdzony silnik z uno ale z nową głowicą dwunastozaworową,elastyczniejszy od 1200 16V ,cichutki ,mimo 87000km rewelacyjnie trzyma olej ,30000km na gazie bez jakichkolwiek negatywnych uwag, instalacja do tego typu auta dobrana jest po mistrzowsku(AUTO HIT SKRZYSZÓW),ciut za słaby nawet na benzynce.
~Teka
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik jest niesamowity. Cichy i bardzo elastyczny. Od 1500 obr/min świetnie i płynnie przyspiesza (w przeciwieństwie do aut VW, gdzie jest nagle wbicie w fotel). Tutaj wszystko jest płynnie. Zimą odpala bez problemów. To pierwszy diesel z Common-railem na świecie. I to jaki :-)
~Yurbus
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
Silnik pracuje równo i miarowo, choć przyznam że jednostka którą posiadam 1.4 12V jest troszke za słaba przez co spalanie na 100km w trybie mieszanym to ok 11,5 litra LPG. Przy większym obciążeniu (5 osób - średnia waga osoby - 80 kg) autko robi sie przemulaste.
~Norbik@orange.pl
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Przy instalacji gazowej silnik dostaje za dużo powietrza i gaśnie w czasie jazdy. Wlot powietrza poprostu jest od przodu. Trzeba wysiągnąć wtedy ten plastik nad chłodnicą i odczepić od niego rure wlotu powietrza i jest O.K. Rure wlotu powietrza zostawiamy tak koło akumulatora.
~PROFI
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
JAK NA POJEMNOŚĆ 1242 CM (WPRAWDZIE 16 V I MPI, 82 KM) SILNIK W MIARE DOBRZE RADZI SOBIE Z SAMOCHODEM, KIEDY TRZEBA SZYBKO WYPRZEDZIĆ DOBRZE JEST ZREDUKOWAĆ BIEG BO TO MAŁY SILNIK."Rozbujałem" go na A4 do 190 Km/h (173 km/h dane fabryczne,0-100 13 sek). Ogolnie jestem zadowolony.
~Tomek_LDZ
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Dynamika odpowiednia jak do masy samochodu. Po wymianie rozrządu samochód nabrał mocy. Spotkałem się z falującymi obrotami niemniej jednak po ingerencji mechanika w komputer - sterownik problem zniknął i od 1,5 roku wszystko działa poprawnie.
~Insensitive
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Problemy z układem chłodzenia rozrusznikiem i najczęściej się psującym alternatorem który w ostateczności po zablokowaniu zabił mój silnik. Auto dobre jak ktoś przesadnie dba i wymienia wszystko zapobiegawczo. Raczej dla kogoś kto mało podróżuje
~DajKamienia
Hatchback 5d 1.9 TD 75KM 55kW
75 koni na tą krowę to nie za wiele, ale przesiadce z wolnossącego Escorta czułem się jak w wyścigówce. Stary turboklekot - dość odporny na jakość paliwa. Nie brzmi źle. Odpalał mi w najgorsze mrozy do -30 (jako jedyny diesel pod akademikiem tej zimy :) )
~leon
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
silnik 1.6 16v jaki posiadam ma moc 103km i jest naprawde wystarczajacy do tego autka bardzo dobra dynamika i elastycznosc malo awaryjny choc troszke glosny na wysokich obrotach ale nie jest az tak duzy halas zeby mogl komus przeszkadzac