Ocena kierowcy - Fiat Brava

bazant52@op.pl, 16 lat temu
Silnik 1.2 16V 80 82KM 60kW
Rok produkcji 2001
Fiat Brava 1.2 16V 80 82KM 60kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy, ekonomiczy,niezawodny i jak na swoja pojemność dynamiczny.
Wszyscy mówili ze Fiat to szmelc.Jednak nie żałuje swojego wyboru.Kupiłem auto ładne, ekonomiczne i... niezawodne.Nawet gdyby Brava była w cenie Golfa czy Astry to wybrałbym Fiata.Osoby które krytykują Brave/Bravo nie miały z nią styczności(nie lincze felernego silnika 1.4 12V)
Bardzo cichy i ekonomiczny.Chętnie wkręca sie na obroty.Ogólne wrażenia są pozytywne.Między wymianami spala koło 0,5L oleju.Należy uważać na pękający pasek rozrządu, konieczna wymiana co 70-80tys.Niestety mimo 82KM jest to za mały silnik, aby jechać dynamicznie trzeba go kręcić.Wyprzedzanie tylko na 3...
Nie mam zastrzeżeń.Biegi wchodzą lekko i płynnie.
Auto bardzo dobrze sie prowadzi, jest dosyć sztywne.Niestety odbija sie to na komforcie.Słychać i czuć każdy dołek.Może przesadzam ponieważ jeździłem wcześniej Xantią(hydropneumatyczne zawieszenie) ale oczekiwałem lepszego tłumienia nierówności.
Wielki minus Bravy.Z tyłu równie dobrze mogli nie montować szyby, nic przez nią nie widać.Trzeba sie ratować lusterkami które są trochę za małe... Z przodu masywne słupki tez sporo zasłaniają, trzeba uważać na pieszych.Cóż widoczność została poświęcona obłej bryle auta.
Wszystko jest na swoim miejscu.Przydałby sie jednak podłokietnik i regulacja kierownicy w 2 płaszczyznach(jest w 1).Porażka jest natomiast jakość radia.Zaspokoi gusta tylko mało wybrednych kierowców.
Bardzo szybko sie nagrzewa.Klima skutecznie rozmraża szyby.Duzy plus za system szybkiego rozmrażania szyb( nie pamiętam jak sie to nazywało).Mam problem natomiast z parowaniem szyb po przejechaniu kilku km.Mam nadzieje ze po wymianie filtra kabinowego będzie ok.Co do skuteczności klimy w lecie niestety nie mogę sie jeszcze wypowiedzieć.
Jak na tak małe auto jest sporo miejsca.Z przodu jest bardzo swobodnie.Według relacji pasażerów z tyłu tez jest ok.
Miłe zaskoczenie.Brava jest bardzo cicha.Na postoju aby dowiedzieć sie czy silnik pracuje trzeba popatrzeć sie na obromierz.W czasie jazdy również jest cicho.
Mam założony sekwencyjny gaz, auto jest bardzo ekonomiczne.W tabelach podam spalanie gazu, na benzynie jeżdżę sporadycznie.Ceny części jak to u Fiata niskie.Przeglądy robie sam(mam warsztat).
W tej cenie i z tym wyposażeniem(wersja Steel) mógłbym mieć Golfa z 1998 roku z nieznanym przebiegiem i prawdopodobnie wypadkowa przeszłością.Cena jest relatywnie niska.Według mnie za ta kasę nie ma lepszego wyboru.
No cóz... Klasyka w Bravie: -klamki -wahacze z przodu i tyłu -silniczek krokowy Ostatnio zapaliła sie kontrolka air bagów.Musze pojechac na komputer
Brak poważnych usterek.Z osprzętu gazu wymieniane były wtryskiwacze( na gazie zrobione koło 100tys).Jestem zadowolony z niezawodności tego auta.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80 82KM 60kW [l/100km]

7,8