Ocena kierowcy - Fiat Brava

Silnik 1.2 16V 80 82KM 60kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Brava 1.2 16V 80 82KM 60kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo oszczędny przy spokojnej jeździe i wystarczająco mocny na trasach.
Zawieszenie : Szybko wyrabiajace się wahacze
Wcześniej jeździłem Punto, więc Brava była większym i wygodnym następcą. Silnik 1.2 80 KM był jednym z największych plusów tego auta. Bardzo oszczędny przy spokojnej jeździe i wystarczająco mocny na trasach. Po 5 latach jazdy po naszych dziurawych drogach musiałem wymienić amortyzatory z przodu, wahacze i inne elementy zawieszenia, gdyż komfort i pewność jazdy spadła zdecydowanie.
Nie sprawiała problemów
Zawieszenie dobre przy spokojnej jeździe. Jednak na polskie drogi zbyt delikatne. Przy przebiegu 60 kkm musiałem wymienić amortyzatory z przodu, wahacze i inne elementy zawieszenia.
Nie było źle z przodu, gorzej z widocznością z tyłu.
Wygodne fotele, wszystko pod ręką
Auto szybko nagrzewało się, gorzej z wentylacją podczas upałów
Brava była niewielka z zewnątrz, a w środku było sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Do tego spory i ustawny bagaznik.
Nie było tragicznie, ale przy większych prędkościach słychać silnik itp
Wiele razy spalanie w trasie wyniosło około 5,6-5,7 przy pełnym bagażniku.
Używaną 2,3 - letnia Brave można było kupić za niewielkie pieniądze (porównując do Astry II), dlatego oceniam dobrze ten zakup.
Przy przebiegu 60 kkm musiałem wymienić amortyzatory z przodu, wahacze i inne elementy zawieszenia, gdyż komfort i pewność jazdy spadła zdecydowanie.
W sumie nie było usterek silnika czy skrzyni biegów, które uniemożliwiłyby jazdę. Niedoskonałość zawieszenia zaliczam do drobiazgów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80 82KM 60kW [l/100km]

6,9