Ocena kierowcy - Fiat Brava

Zokolic, 10 lat temu
Silnik 1.6 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Fiat Brava 1.6 16V 90KM 66kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczna i wysoka kultura pracy. Niespotykane u konkurencji z lat 90\'.
Zawieszenie : Wahacze i końcówki. Padają po 70k
Układ elektryczny : Krokowce i czujniki fazy rozrządu.
Wszystko wypada bardzo dobrze. Fani tego pojazdu uważają,ze Brava,Bravo są samochodami które zostały niedocenione w polsce i krajach ościennych. Należy zauważyć ,ze Francji jest ich jeszcze dostatek. Wóz posiada swoje mankamenty, jednak reasumując po długotrwałej eksploatacji, mogę smiało powiedzieć, (jeżeli jestem jakimś autorytetem- a nie jestem)ze zdecydowanie autu należy się tytuł pojazdu roku, jaki otrzymało w 1996, spychając na drugie miejsce takie auto, jak audi a4 b5, które jest dziś popularne i bywa awaryjne.
Padają z reguły elektryczne sprawy. Niemiecka precyzja nie ima się fiata, wszak Bosh jest firmą niemiecką, każdorazowo po wymianie uszkodzonej pierdoły okazuje się,że pochodzi ona z koncernu Bosha. Trochę dziwne nie prawda ?
\"Silnik fiata 1.6 16v jest jednym z najlepszych silników lat 90\'\" słowa serwisanta ze 25 letnim stażem. - cóż powiedzieć. Jedynie się mogę uśmiechnąć. Ładnie pracująca jednostka z dobrym momentem obrotowym, przy optymalnym spalaniu. Wysokiej nie awaryjności pozostaje nadal montowana, nieprzerwanie w fiatach doblo, sitlo, i innych nowszych konstrukcjach pod osłoną plastiku. ;>

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 90KM 66kW [l/100km]

8,6