Ocena kierowcy - Fiat Brava

Kocham BRAVE, 20 lat temu
Silnik 1.6 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Fiat Brava 1.6 16V 90KM 66kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Niema co zachwalać. Jak ktoś będzie chciał to kupi. Ja auto nabyłem właściwie spontanicznie ale nadal je kocham i z każdym dniem coraz bardziej cenię (szczególnie jak się przejadę innym samochodem)
Przy jeździe do 4.000 obrotów zachowuje się jak przeciętne auto ale należy pamiętać że na skali jest 8.000. W przedziale od 4 do 6 tyś jest niespodzianka i wrażenie jakby ktoś nas uderzył w tył i to jest powód nagłego przyspieszenia.
Bez zarzutów. W mieście spokojnie na dwójce przekracza się 100 km/h. Jednak aby dynamicznie jeździć to jednak trzeba się odrobinę namachać wajchą. Miałem wcześniej ośmio zaworowy samochód i skrzynia była bardziej elastyczna. No ale to jest wysoko obrotowy silnik.
Zawieszenie jest strasznie twarde, wymieniłem amortyzatory i to może dlatego. Wszystkie wyboje czuje się na ciele i strasznie to denerwuje. Na gładkiej nawierzchni jest rewelacyjnie, samochód wręcz lgnie do asfaltu a prowadzenie go to czysta przyjemność.
Na początku ciężko przywyknąć do wysokiego kufra ale mówię na początku bo jak pozna się swoje auto to można cofać i parkować na milimetry.
Praktycznie bez zarzutów. Jedyne co to tylko kierownica mogła by mieć większy zakres regulacji i czasem brakuje trochę dzielonej tylnej kanapy (ale dzieloną kanapę mogłem sobie zamówić i nie psioczyłbym teraz)
Myśle że jest bardzo dobrze. Podczas silnego deszczu trzeba odpowiednio ustawić wentylacje żeby szyby nie zaparowały ale tak jest chyba we wszystkich samochodach (może przy klimatyzacji jest łatwiej jednak takiej rozpusty nie miałem okazji skosztować)
Jak ktoś na brak miejsca narzeka to albo bluźni albo kłamie. Rewelacyjnie jest zarówno z przodu jak i z tyłu.
Powiedzmy że przy 5 tysiącach obrotów słychać że silnik pracuje. Na trasie opory powietrza nie dokuczają i nie jest na pewno gorzej niż w innych autach tej klasy.
Trasa przy prędkości 90-150 km/h około 8l/100km. W mieście około 10-ciu litrów.
Mój rocznik kosztuje około 19.000 zł. Za te pieniądze nie widzę żadnych alternatyw. Nie rozumiem podejścia „wole starszy ale np. OPLEL” bo to jest złudne. Co prawda serwisów Fiata radżę unikać gdyż ceny ma wręcz szalone ale samego FIATA a w szczególności BRAVE polecam z czystym sumieniem.
Chyba tylko rozkruszona guma na klamkach i przepalona żarówka trzeciego stopu.
Pilnuje wymian oleju, filtrów i świec i na razie (odpukać) mogę powiedzieć że tanio tym autem jeżdżę.
Fiat Brava