Ocena kierowcy - Fiat Brava

Piotrowski, 18 lat temu
Silnik 1.9 JTD 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Fiat Brava 1.9 JTD 105KM 77kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony! Moja brawka przejechala ze mna kawal Europy. Bedzie mi szkoda ja sprzedac - chociaz wiem ze z przebiegiem 120tys km jeszcze ´najlepsze´ przede mna.
Bardzo dobra praca silnika. Jezdze glownie po Europie Zachodniej wiec auto bardzo czesto ´testowane´ jest na autostradach. Potrafi rozpedzic sie do 200km/h. Dynamiczny i oszczedny. Jedyny problem to wymiana turbo - z mojej winy.
Bez zarzutow. Biegi wskakuja bardzo szybko. Zima moze zdarzyc sie, ze wyskoczy nam wsteczny.
Jak na auto tej klasy to trzyma sie swietnie drogi. Zakrety pokonuje pewnie i stabilnie zachowuje sie na trasie - nawet przy duzych predkosciach.
Brak zarzutow. Jedyny problem to slaby nawiew powodujacy iz szyby paruja podczas deszczu - bardzo pomaga tu klimatyzacja ktora skutecznie odparowywuje szyby.
Pokonuje bardzo duze dystanse moja brawka. Nawet przejechanie 1200km nie zrujnuje nam plecow - fotele twarde i dobrze wyprofilowane. Jak we Fiacie, ogolna ergonomia (przyciski, galki itp) sa raczej troche niechlujne - ale jest to tylko Brava!
Mam klimatyzacje z automatycznym ustawianiem temperatury. Problem w tym, iz fiatowski climatronic dziala na zasadzie Tropiki - Antarktyda. Bardzo trudno otrzymac porzadana temperature. Jest to szczegolnie uciazliwe latem - doszlo do tego iz otwieram szyberdach a klima sluzy jedynie do odparowywania szyb.
Mam prawie 190cm i podrozuje komfortowo. Problemem przy dlugich trasach jest brak podlokietnika - ale to juz luksus z wyzszej klasy. Ogolnie bardzo przyzwoicie.
Do 120km/h Brawka jest milo cicha. Powyzej zaczyna sie troche glosno - jednak wszystko jest OK.... no chyba ze ktos jezdzi autami wyzszej klasy.
Na autostradzie spala okolo 5.5l na setke przy przepisowej jezdzie (120km). Kiedys udalo mi sie przejechac na jednym baku odcinek Stuttgart(Niemcy) - Aix-en-Provence(Francja) - 1100km plus troche jeszcze zostalo w baku. Podczas szalenczen jazdy potrafi otrzec sie o 8L.
Auto znalazlem przez Internet w programie Fiat Auto Expert. Mieszkam w woj. kuj-pom a auto znalazlem u dealera w Koszalinie. Przeslal mi pare fotek i krotki opis. Samochod kupilem z polroczna gwarancja ktora dostalem od dealera. Auto jest tanie w eksploatacji - ceny czesci zamiennych sa niskie. Auto serwisuje u ´swojego´ mechanika, gdyz BARDZO zawiodlem sie na serwisie oferowanym przez siec fiata. Najgorsze doswiadczenia mam z salony Gorzycki w Osielsku (kuj-pom). Z tego co wiem to ten salon juz zbankrutowal.... chyba wiem dlaczego.
Nigdy nie zawiodla na trasie. Drobne problemy z elektryka sa jakby wliczone w image auta. Mnie na przyklad nie dzialaja wycieraczki gdy temperatura spadnie ponizej 0´C. Dodatkowo psuje sie termometr oraz kierunkowsakzy.
Odpukac. Wszystko ok. Oprocz tego turbo ktore musialem wymienic przez moja szalencza jazde - jest to moj pierwszy turbodiesel wiec zdarzalo mi sie gasic auto zaraz po przejechaniu 1000km z predkoscia xxxkm/h.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 105KM 77kW [l/100km]

6,1