Ocena kierowcy - Fiat Coupe

Daniel, 6 lat temu
Silnik 2.0 16V 139KM 102kW
Rok produkcji 1996
Fiat Coupe 2.0 16V 139KM 102kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie podejrzewałem, że samochód z zawieszeniem od fiata Brawo będzie się tak dobrze prowadził.
Całkiem dynamiczny, liniowo oddający moc i to przy przyzwoitym spalaniu.
Jedna z najlepszych z jakimi jeździłem. Przyjmuje bardzo szybkie zmiany biegów i takie lubi najbardziej.
Sztywne zawieszenie zachęcające do szukania granic w zakrętach.
Mało jest samochodów które tak przyciągają uwagę a już na pewno nie za takie pieniądze!
Do tyłu nie jest najlepiej a do przodu wcale nie jest lepiej przez szerokie przednie słupki.
Przełączniki są w poprawnych miejscach ale mogło by być lepiej.
Samochód raczej dla niskich osób. ja przy wzroście 180 cm nie mogę sobie znaleźć wygodnej pozycji, bardzo mało miejsca na nogi, przez co ciężko się jeździ w szerszych butach. samochód raczej dwu osobowy z możliwością jazdy w cztery.
Poza częściami blacharskimi które są niedostępne jako nowe to jest naprawdę nie źle bo większość pasuje od popularnych modeli fiata.
świetnie wykonany samochód, z wystarczającym wyposażeniem w standardzie. szczególnie polecam modele po liftowe (Climatronic zamiast klimatyzacji manualnej).
Do częstych usterek należy uszkodzenie moduł wycieraczek, i różnego rodzaju problemy z elektryką. Największą bolączką modeli 2.0 16v jest termostat który jest już nie dostępny jako część nowa i ciężko dostępny na rynku części używanych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 139KM 102kW [l/100km]

8,7