Ocena kierowcy - Fiat Doblo I

mulak:), 14 lat temu
Silnik 1.9 JTD 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Fiat Doblo I 1.9 JTD 101KM 74kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : kupęę miejsca w środku, świetna zwrotnośc, idealny dostawczak do miasta! pakuje do niego płyty kartonowo-gipsowe, jak również kupę bagaży i znajomych na weekendowy wypad.
wiem,że doblas jest najszybszy z małych dostawczaków. dieselek radzi sobie naprawde dobrze. pali mało gdy tego oczekujemy i jeżdzi całkiem szybko,gdy tego chce. do 180km/h rozpędza się płynnie. osiągnięcie 200km/h możliwe jest na równej drodze,lub oczywiście z górki:) naprawde kupę miejsca w środku i mocno praktycznie. polecam.
że głośny!? to diesel,i po prostu jest głośny. silnik jtd uważam za udany. potrafi byc bardzo ekonomiczny.
czytałem,że drążki zmiany biegów zostawały w ręku innym użytkownikom, u mnie wszystko oki:-) trochę krótkie biegi. na mieście trzeba się owajchowac.
jak na tak wysokie pudełko po butach, trzyma się drogi całkiem nieźle. świetny skręt.jak nie jest załadowany to trochę się tłucze tylne zawieszenie, ale nie można zapominac,że to przede wszystkim DOSTAWCZAK.
wysokie szyby dają rewelacyjną widocznośc dookoła dostawczaka, a duuże lusterka są wręcz idealne do parkowania.
w środku to dostawczak pełną gębą! bez szału. Twarde plastiki,podstawowo ale funkcjonalnie. duży plus to ogrom miejsca w całym samochodzie. fotel kierowcy jest regulowany na wiele sposobów. podręczna dźwignia zmiany biegów.
długo się zagrzewa i długo nagrzewa środek. wkurza,zwłaszcza zaraz po zakupie,gdy wcześniej jeździłem golfem4 w benzynie,ale diesel i do tego duży środek.
już wspomniałem w ergonomii. przestrzeni jest tutaj w bród!
duża buda i sporo blachy wewnątrz sprawia sporo hałasu. przy prędkości 200km/h nie trzeba do siebie krzyczec,czyli spoks.
do niedawna spalał około 7-8 litrów w mieście przy w miarę spokojnej jeździe. ostatnio przegoniłem go po wielkiej brytanii gdzie mieszkam. 500km zrobiłem w niecałe 4h! prędkośc od 140 do 200km/h cały czas. spalił 8,5l na 100-sporo. Cud nastąpił zaraz po tej trasie. teraz jeżdżąc poza miastem do 100km/h spala około 4.7 litra!! nie kłamie. na mieście,gdzie nie przekraczam 2000obr/min spala 6 litrów!!
swojego dostawczaka z 2002roku z przebiegiem 90.00tyś.km kupiłem za 2000tyś. funtów co daje niecałe 10.000tyś,zł. to dobry stosunek jakości do ceny.
niby zardzewiały zamek tylnych drzwi to drobiazg,ale spędziłem nad nim pół dnia!
umarły obydwa silniki wycieraczek. kupiłem na szrocie za 60funtów (niecałe 300zl) sam wymieniłem. poza tym nic. zupełnie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 101KM 74kW [l/100km]

6,4