Ocena kierowcy - Fiat Doblo I

Irek, 18 lat temu
Silnik 1.9 JTD 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Fiat Doblo I 1.9 JTD 101KM 74kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
pomimo pewnych kłopotów auto ok
to mój pierwszy samochód z TD /JTD/ dobra elastyczność, ale czasem jakby turbinka nie załancza....
jak na fiata to te krótkie przełożenia po prostu rewelka!
sztywne zawieszenie to ok - jak dla mnie ale oponki słabiutko-abs pomaga oczywiście ale pomimo że pirelli to bez rewelacji
przód bez komentarza, tyl lusterka boczne zapewniają dobry widok - swoją drogą można było mieć jescze zmniejszające jak np w nowym ducato
nic dodać ....
klima na upał nie do końca zadowalająca a w zimie za słay nawiew - wskazany byłby drugi nawiew na II rząd siedzeń
ok
jak na taką puszkę to nieźle
dobrze, ale myślałem że będzie lepiej, ostatnio w mieszanym ciężko zejść poniżej 7l /komputer wskazuje 7,2/ przeglądy....cóż cenią się a za wiele nie robią...nawet auta nie umyją
cena...ach ta cena 65tys za auto+ubezpieczenie w tym segmencie tylko VW Caddy jest droższy - bardziej prestiżowy, nie wiem czy lepszy. Fiat moim zdaniem za tą kasę byłby ok gdyby serwisy bardziej poczuwały się do poważnego traktowania klienta
tu najbardziej razi wada drzwi przesuwnych - już trzy razy zgłaszana raklamacja - linka od zamka bije w próg. Po ostatniej naprawie założyli folie na progi ale źle wyregulowali drzwi i otarły przednie.Więc ponowna wizyta i ...podpiłowali trochę drzwi przednie!Nie wiem czy carserwis/ponoć jedyny w w-wie rozpatruje gwarancje na lakier i blachę/ nie robi pewnych rzeczy na odwal się
też nie najwyższa ocena - przy 38tys awaria łożyska krzyni biegów. Wymiana na gwarancji. Po wymianie sprawdzałem klocki i okazało się że osłona pod silnikiem jest zalana olejem! Piszę to w tym miejsu bo o ASO powinna byc oddzielna rubryka /nie ma zapewne znacznie by obniżała noty auta/

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 101KM 74kW [l/100km]

6,3