Ocena kierowcy - Fiat Linea Sedan

JeanSs, 7 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2007
Fiat Linea Sedan 1.4 8v 77KM 57kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność, jakość wykonania i prostota samochodu.
Zawieszenie
Autko przyjemne, fajnie sie prowadzi choćiaż można uświadczyć przechyłów nadwozia przy gwałtowniejszej reakcji/wchodzeniu w zakręt, ale nie jest żadne auto sportowe :).
Silnik oczywiscie o zbyt małej mocy co do masy samochodu, mam lekki niedosyt, że nie mam w posiadaniu tego samochodu chociażby z 1.6 mj, nie mówiąc już o 1.4 w t-jet'cie
Trójka wskakuje czasem z lekkim oporem, tak samo jak wsteczny, ale wiadomo, auto ma już swoje lata .
jest w porządku, nie licząc przechyłów i dosyć słabego kątu skrętu to jest ok .
Mi bardzo odpowiada, odrazu oswoiłem sie z wielkością auta tym bardziej, że widoczność w każdą strone jest naprawdę dobra.
Jest wporządku, jak na swoje lata wszystkie plastiki są w dobrej kondycji, fotele z isofixami są także przyjemne i w dłuższych trasach naprawde wygodne.
Wszystko w jak najlepszym porządku, nie mam się do czego przyczepić.
Miejsca w środku od groma, nawet na długiej trasie pasażerowie jak i również ja nie narzekali na komfort jazdy, aczkolwiek zawieszenie nie tłumi nierówności zbyt dobrze, nawet po wymianie wszystkich poduszek czy amortyzatorów.
Na wyższych obrotach jest głośno, tak samo przy przyśpieszaniu, wkręcaniu na wyższe obroty, pozatym jest ok.
Tragedii nie ma, Fiaty nie należą do aut, których koszty utrzymania mają jakąś wygórowaną cenę .
Pomijając w moim odczuciu bardzo przeciętny silnik, to w innych aspektach auto naprawde jest godne polecenia swojej ceny.
Zawsze się zdarzają, przepalające sie żarówki zewnętrzne jak i wewnętrzne, a także przynajmniej w moim przypadku wysiadł centralny zamek w bagażniku, co jest irytujące, ponieważ otwieranie z kluczyka jest męczące, tym bardziej, gdy trzeba wyłączać samochód i z niego wysiadać, aby go otworzyć.
Poza poduszką skrzyni biegów nic sie nie działo, oczywiście po tylu latach zdarzały sie wymiany amortyzatorów czy poduszek ale bardziej z przymusu i starości, niż z powodu zbyt szybkiego niszczenia się podzespołów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

7,2