Ocena kierowcy - Fiat Linea Sedan

Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Linea Sedan 1.4 8v 77KM 57kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Świetny samochód za niewygórowane pieniądze. Niezawodny, prosty w budowie samochód.
Silnik 1.4 77 km nie zapewnie rewelacyjnych osiągów. Aczkolwiek jeśli popatrzeć na jego inną zaletę, czyli dużą trwałość i brak awarii jest silnikiem idealnym dla świadomego kierowcy.
Skrzynia biegów działa rewelacyjnie. Biegi wchodzą płynnie i bez problemu. Jedynie włączenie biegu wstecznego wymaga wciśnięcia sprzęgła i odczekania 1 sekundy przed włożeniem wstecznego.
Układ jezdny jest stosunkowo miękki. W mieście i na dużych dziurach tłumi nierówności bez problemu. Co do jazdy autostradą też daję radę. Aczkolwiek nie jest demonem szybkich zakrętów.
Mój 9 letni egzemplarz bardzo dobrze opiera się rdzy. Nigdzie nie widzę jej wykwitów. O dziwo nawet tłumik wygląda bardzo dobrze.
Po przyzwyczajeniu się do wielkości auta, parkowanie nie stanowi problemu. Aczkolwiek trzeba pamiętać że z tyłu jest duży bagażnik i mamy ograniczone pole widzenia.
Posiadam wersję wyposażenia Dynamic. Samochód ma klimatyzację, elektryczne lusterka, podnoszony fotel kierowcy i wiele innych dodatków. Fotele są duże i wygodne. Przestrzeni w kabinie nie brakuję. Podróż nawet po kilku godzinach nie męczy.
Klimatyzacja działa wydajnie, to samo mogę powiedzieć o ogrzewaniu.
Miejsca nikomu nie brakuję. Miejsca dużo zarówno z przodu jak i z tyłu.
Jak na auto które kosztowało jako nowe 50000 jest zupełnie przyzwoicie.
Auto jest tanie w serwisowaniu. Jeśli chodzi o naprawy to musiałem wymienić amortyzatory z tyłu po 100000. A tak co roku wymiana oleju i serwisowanie klimatyzacji.
Za te pieniądze nie kupicie lepszego auta. Wygodne i niekłopotliwe auto w eksploatacji. Wystarczy regularny serwis i auto nie sprawia problemów.
Wymiana uszkodzonego przewodu odmy. Koszt 70zl.
Brak poważnych usterek. Auto nigdy mnie nie zawiodło. Polecam każdemu kto szuka auta za niewygórowane pieniądze. Solidne i trwałe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Fiat Linea Sedan 1.4 8v 77KM 57kW